uzaktaki ailemi rahatsız eden üst komşuları !

70 yaş üstü anne ve babam birlikte son katın bir altında yaşıyorlar. Her katta 4 daire var. Geçen gün karakoldan çağırmışlar. Gidip ifade vermişler.

Üst komşuları şikayet etmiş: "Sürekli kapıları vuruyorlar. Bizi rahatsız etmek için kasıtlı olarak gürültü yapıyorlar" demişler polise.

Annem, babam da böyle bir şeyin olmadığını söyleyip ifade vermişler.

Aradan bir zaman geçtikten akşamın bir vakti iki polis gelmiş. Kapıyı çalmış, bizimkiler açınca "evde yoksunuz zannettik, merak ettik" demişler. Bir tanesi bir gün önce de gelip kapıyı dinlediklerini hiç ses duymadıklarını söylemiş.

Adamın karısı o esnada çıkıp "Terbiyesiz adam, bu yaşa gelmiş kapıları kapatmayı öğrenememiş vs." bağırınıp duruyormuş.

Bu arada adam her gün babama sms atmaya başlamış. "Şu dairede oturan ..... kişi seni defalarca uyardığım halde gürültü çıkarmaya devam ediyorsun, kayıt alıyorum, yasal haklarımı kullanacağım" vs. bs.

Özetle annem babam, sessiz insanlar. Gürültü çıkarmazlar, en başta eşyalarına z zarar gelecek diye vurup çarpmazlar.

Kafamda sorular var, bu adam gerçekten bir yerden ses duyuyor da babamlardan mı geliyor sanıyor. (Son katta engelli çocukları olan bir daire var, o çocuk vurup çarpıyor fakat yıllardır olan bir durum bunun onlardan geldiğini bilmesi lazım) Yoksa sırf uğraşmak için mi bunu yapıyor?

Annemin bu durumdan sinirleri çok bozulmuş, günlerdir uyuyamıyorum diyor. Adamın telefonunu verin diyorum vermiyorlar. Babam 70 yaşında olsa da boylu poslu kalıplı adam, şikayeti yapan adam da yarısı kadar. İstenmeyen sonuçların çıkmasından korkuyorum. Adam sürekli tahrik ediyor.

Bir de bu adam maalesef eğitimciymiş. Ne yapalım da bu salaktan başımız belaya girmeden kurtulalım? Karakoldaki polis iş savcılıkta sizi çağırırlar söylersiniz savcıya demiş, çağıran eden de yokmuş hala ve adam her gün mesaj atıyor.

Abi git bi görün anneyi babayı sahipsiz sanmasın, baktın olmuyor polisin dediği gibi işi savcılık çözer zaten. Bunlar köpeksiz köyde değneksiz dolaşan tiplerdendir muhtemelen.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.03.22 14:10:22 ~ 14:11:18)
benim başıma böyle bir olay geldi, konu çok uzun, mahkemeye hatta adam bıçaklamaya kadare gitti.

özetle, alt komşu psikolojik sorunları sebebiyle ve daha önce bir sürü suça karışmış birisi, adli sicil kaydı kabarık falan.

gaipten sesler duyup benim kapıya dayanıyordu, bir gece uyurken bi araba polis gelip beni ve annemi evden aldı.

karakola bi gittik, adam kendini kesmiş, beni bıçakladı diye şikayetçi olmuş darp raporu falan alıp.

derken mahkemeye çıktık, hakimin ilk söylediği şey, sen bu numarayı daha önce başkalarına da yapmışın oldu ve adam doğruları söylemeye mecbur kalıp itiraf etti.

ondan sonra da taşınıp gitti.

bir iki defa daha böyle yaparlar, polis gelir bakar bişey yok, diğer komşulara sorar falan ondan sonra polis çağırsalar bile gelmez veya yalan ihbar falan uğraşırlar.

sizin kanuni haklarınız varsa bir avukata danışıp kullanın, hani suç duyurusudur, başka bişeydir, avukatınız çıtank diye söyler size tüm haklarınızı ve yapılması gerekeni.
  • killerbee  (22.03.22 14:17:52 ~ 14:19:39)
tek katta daire bile olmasına gerek yok ne yazık ki, eğer bitişik nizam bina dizilişi varsa sağ ve soldaki binanın aynı hiza ve üst kattaki dairelerinden de yüksek gürültü gelebiliyor, aynı durumdan geçen hafta 5 yıllık komşularımızla kavgalık olduk. kar tatilinin olduğu gün alt komşum -ki normalde aramız çok iyidir, aile gibi görüşürüz- anlamadan dinlemeden bağırdı çağırdı kapıda bu ne gürültü evde durulmuyor koşma zıplama seslerinden diye. bunu söylediğinde 1 saatten fazladır dışarıda kar oynamış ve eve gelip kızımı uyutmuştum evde bile değildik. onun bağırışlarına kızım korkarak uyandı geldi, kadın kızıma da bağırmaya başlayınca sinirden gözüm döndü kavga ettik. sonradan anlaşıldı bitişik binaya suriyeli kiracılar taşınmış 6 çocuklu, onlar atlayıp zıplıyormuş bir haftadır. kızım gündüzleri de okulda zaten ve dağdan gelmediğimiz için asla kızımın evde koşmasına, oynamasına müsaade etmedim, etmem de. üst katım teras, kuduracağı zaman oraya çıkıyor, orda atıyor enerjisini. ama sinirden gözü dönen komşular laftan anlayacak şuur düzeyinde olmuyorlar. muhtemelen annenlerin komşusu da hiç başka daireyi hesaba katmadan direkt annenlerin yaptığını düşünmüştür.

  • kakamelsokoban  (22.03.22 15:22:26)
Öncelikle şu konuya çok şaşırdım. Komşu gürültü yaptı diye polis gürültü yapan komşuyu karakola çagırmaz . Benim üst komşum sabahlara kadar yüksek sesle müzik açıp üzerimde zıplaya zıplaya yürüyüp kapıları tekmeyle açıp kapatıyor. Defalarca şikayet ettim. En fazla polis komşumun zilini çalıp komşularınız rahatsız oluyor diyip uyardı gitti sonra komşum aynen devam.

Bu durum onlarca kez oldu. Başka komşular tarafından da şikayet edildi gelişme yok. Şimdi şaşırdıgım kısım polisin anne ve babanıza böyle yaklaşımı . Muhtemelen şikayet eden şahsın o karakolda tanıdık bir çevresi var. Bu yüzden süreç böyle işliyor. Komşunuzu muhatap almayıp yöneticinize gidip durumu izah edin gürültünün aslında engelli çocugun oldugu daireden geldigini söyleyin. Yönetici gitsin konuşsun komşunuzla. Büyük ihtimal komşunuz engelli çocugun oldugu dairedeki komşusundan hıncını alamadıgından dolayı en zayıf gördügünü daire olan sizin anne ve babanızdan öfkesini boşaltıyor.
  • limonlu eksi  (22.03.22 18:28:25)
Alt kat komsumu benzer sesler yuzunden dovecek raddeye gelmistim (defalarca uyarmama ragmen ses devam ediyor diye)

Bir gun fark ettik ki onlar tatildeyken de ayni sesler var. Meger aramjzda apartman boslugu olmasina ragmen yan komsudan geliyormus sesler.

Gittim alttakinden ozur diledim.

Kesinlikle yan komsusundan gidiyor ses o adama.
  • celebi efendi  (23.03.22 01:17:26)