[]

annem covid pozitif çıkmış

aynı evdeyiz. 3 biontech'li covirgin'im.
dünyadan habersizim.
şimdi benim ne yapmam gerekiyor ?
dışarı çıkacak mıyım ? işe gidecek miyim vs ?

edit: sanırım
covid19.saglik.gov.tr

şuradan hareketle, 1. maddenin 1. kısmı gereğince, karantinam yok. azami dikkat var ?

 
hes kodu artık yok, kontrol edilmiyor. temaslılık falan muhabbeti de kalmadı yani.
dışarı da çıkabilirsiniz, işe de gidebilirsiniz.
ama dışarı çıkmalı, işe gitmeli misiniz? hayır tabii ki çünkü başkalarına bulaştırırsınız.
bu durumda sanırım durumu iş yeriyle paylaşıp karantinada kalmayı teklif etmeniz gerekiyor ama nasıl ilerler siz biliyorsunuz onu. benimkiler olsa işe gel derler eminim, lol.
  • veritaslibertas  (11.03.22 16:44:53 ~ 16:45:02) 
Arkadaşımın tüm aile pozitif çıktı, bir tek onunki megatifti, üç doz asili. Yasal olarak karantina olmadığı için dün işe gitti mecburen çünkü gel dediler. Akşam boğaz ağrısı başladı, bu sabah test yaptırdı sonuç pozitif.

Şimdi inşallah birine bulastirmadim diye endişe ediyor. O yüzden yasal olarak bir engel olmasa da siz test yaptırın mutlaka. İş yerinizle de uzaktan çalışmayı filan teklif edin.
  • fraise  (11.03.22 17:03:06) 
Otomatik 7 güb raporlu oluyorsunuz. İşe gitmezsin.


  • saturn  (11.03.22 17:31:48) 
Satürn, üç doz asililar negatif çıkarsa karantinaya alınmıyor. Pozitif çıkarsa karantinada olacak tabii ki.


  • fraise  (11.03.22 17:34:40) 
geçen hafta eşim covid'di; ben 3 biontech'li covirgin'dim ve herhangi bir rapor durumu olmadı.
bu hafta ben de pozitifim artık. pozitif olunca rapor verdiler, öncesinde yıllık izin almıştım. artık temaslılara karantina yok. hatta pozitif olup bir cafe'ye, avm'ye akanlar bile vardır çünkü hes'e bakılmıyor artık.

  • marla is in my head  (11.03.22 18:17:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.