[]

ofiste koridorda karşılaşma

( bu konudaki kafa ütülemem bitmek üzere. duyuru <3 ben. )

şurada biraz mizahi bir üslupla da anlatılmış:
eksisozluk.com

gün içinde koridorda sürekli birileriyle (üst/ast/eşit) karşılaşırken nasıl bir geçişme yaşıyorsunuz ?
başınız önde, geçip gidiyor musunuz ?
geçişme bitinceye dek göz kontağı kurmaya çalışıyor musunuz ? (üst/ast/eşit için)
herkese baş selamı mı veriyorsunuz ?
aynı kişiyle ikinci/üçüncü karşılaşmada ne yapıyorsunuz ?

 
Herkese baş selamı verip gülümsüyorum. İkinci üçüncü karşılaşma eğer birincinin hemen ardından olmuyorsa yine baş selamı verip gülümsüyorum.


  • alaimisema  (10.03.22 09:36:14) 
o gun ilk kez karsilasiyorsam gunaydin, iyi gunler vs derim mutlaka.

gun icinde birden fazla kez karsilasiyorsam da mutlaka gulumserim.
  • exlibris  (10.03.22 09:38:19) 
ilkinde merhaba naber falan.
sonrakilerde gulumserim ya da goz kirparim kisine gore

  • Kittie  (10.03.22 09:45:57) 
Saat 10'a kadar falan karşılaşınca günaydın derim. Günün geriye kalan saatlerinde de göz göze gelmeye çalışır ve gelirsem kafa selamı veririm. Tanıdığım biriyse "selam withwort, naber?" derim. Üstümse de seam veririm. Merhaba vs. derim.


  • himmet dayi  (10.03.22 09:49:36) 
ben selam veriyorum: günaydın, iyi çalışmalar, kolay gelsin, iyi akşamlar, hayırlı işler, nasılsın/nasılsınız filan diyorum bol bol. bir zararını görmedim...


  • babilfish  (10.03.22 09:56:23) 
Ast üst farketmez herkese gülümseyip geçerim.


  • kaptan maydanoz  (10.03.22 10:21:55) 
evden çalışıyorum ama ofiste ayrı odam var. arada toplantı odasına, yemek için dışarıya ya da başka odalara, tuvalete gitmem gerekebiliyor. çevremle farkındalığım yüksek. vücut dilinden anında yakalarım. benimle göz kontağı kurmak istiyorsa hemen gülümseyerek samimi bir şekilde karşılık veririm. ofiste üstüm yok ama astlarla asıl zaten böyle olmak lazım. regional headler geldiğinde de aynı şekilde. ha göz kontağı kurmak için zorlamam. işine odaklanmış ya da hal ve hareketlerinden sosyalleşmek istemeyen biriyse benimle iletişime geçmesi için hiç zorlamam. saatime, telefonuma bakarım, 2 snlik iş zaten. baş selamı hiç vermem. askerde miyiz? :)

odamdan çıktığımda diğer odalara yürürken resepsiyondaki görevli yan oturmuş şekilde görünüyor. bir masanın arkasında değil, görüş açısı masanın yan tarafından. bir tek ona dikkat ederim. rahatsız olmasın diye hiç o tarafa bakmam. ofisin düzeni saçma orada.
  • gabe h coud  (10.03.22 10:59:15) 
Yürümeye devam ederek gülümseyip naber diyorum uzaktan biriyse, yakınımda biriyse hemen ayaküstü geyik/gıybet


  • regina phalange  (10.03.22 11:33:32) 
Ben 3-4 sefere kadar hafif tebessümle merhaba ya da selam diyorum, çok da ciddi veya baskın olmayan öylesine bir tonda yapıyorum bunu. Eğer karşılaşmaların sayısı 7-8 ettiyse sadece tebessüm ediyorum.

Bence sizin probleminiz (eğer entry'deki gibiyse) her karşılaşmada bir cümle bir şeyler söylemeye çalışmak. Doğal olarak bir noktada yeni fikir bulamıyorsunuz ve geriliyorsunuz, bir noktadan sonra yeni fikir bulsanız bile işler tuhaflaşıyor. Halbuki doğalında sadece düz selamlaşsanız ya da tebessümle geçiştirseniz arada bir bir cümle ederek üst üste monoton selamlaşmanın tuhaflığını da kırabilirsiniz.
  • akhenaten  (10.03.22 11:44:21 ~ 11:46:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.