Ev sahibini idare

Ev sahibi kendi yaptırması gereken işleri benden yaptırmamı bekliyor. 50 lira tutarında on dakikalık bir usta işi oldu. Ben bilerek ustaya sordum, ev sahibi amca sana birşey söyledi mi diye, yok deyince para filan vermedim. Ev sahibi akşam arayıp sitem ediyor. Her işi ev sahibi mi yapar diye. Ustaya para vermediğime bozulmuş. Kendisi çevresiyle kavgacı, tırıl bir amca. Ben iyi konuşup gönlünü alıp idare ediyorum. Bizi de seviyor.

Evden fiyat, konum yönü ile şimdilik memnunuz. Ufak meblağlar için huzuru bozmamak için sizce doğru mu yapıyoruz?

Edit: Şöyle bir detayı atladığımı farkettim. Ev sahibi benim arıza hakkında kendini aramam üzerine, tanıdığı bir ustayı yolladı. İşçilik ücretini ben tahminen hesap ettim. Bundan sonra dediğiniz gibi ufak tefek işler için dediğiniz şekilde yapacağım. Teşekkürler.

50 lira için ben ev sahibini aramazdım.

  • elorelia  (09.03.22 12:40:25)
Ben de aramazdım 50 lira için.

  • atom karincanin torunu  (09.03.22 12:50:14)
Ben de ev sahibini aramazdım, kendimi de enayi yerine koymazdim. Yanlış yapmışsınız demiyorum, huzuru on plana koyuyorsanız aramayın böyle meblağlar için.

  • Fusha  (09.03.22 12:55:51)
50 lirayı ev sahibinden istemezdim. ama arayıp "böyle böyle bir iş oldu, halletti usta. 50 lira tuttu ben halletim bu seferlik" derdim ki daha sonraki masraflar için enayi yerine koymasın sizi.

  • teritori  (09.03.22 15:21:50)
uygun fiyata oturuyorsanız ağzını bile açma:) alt katın yarı fiyatına oturuyoruz kirada. ev sahibi anama sövse eyv. abi çekiyorum.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (09.03.22 15:25:51)
200 liraya kadar aramıyorum. 200 lira olunca, ödeyip fişini alıp kiradan düşüyorum.

Başka büyük onarımlar gerekti, adam hiç uğraştırmadan hemen yaptırdı. Kira artışında da insaflı. O yüzden bazı şeyleri kendim halletmeyi dert etmiyorum.
  • kaptankedi  (09.03.22 15:34:51)
50 lira bence de ev sahibini aramak için az. Yukarıdakilerin dediği gibi evden de memnunsanız huzurunuz için bazı şeyleri siz halledin.

  • peki madem  (09.03.22 15:40:42)