[]

cs-go terimleri ve sorular

1)aim ne demek ?
aim'i iyi, kötü derken kastedilen ne ?

2)aim gibi başka parametreler neler ?

3)mesela şurada : eksisozluk.com
woxic için retake alamıyor denilmiş. o nedir ?

4)benim ufkum match making ve global elite olmaktan ibaret.
bu Valve Games'in sağladığı zirve nokta olması gerekiyor ?
oyunun en prestijli alanlarını nasıl Faceit gibi valve harici bir kurum yürütebiliyor ? (misalen prestijli lol turnuvalarını riot games organize eder. en prestijli heartstone turnuvalarını blizzard organize eder.)

5) fpl'in seviyeleri nedir ? burası artık iyice dünya klasmanında olduğunuzu mu gösteriyor ?

6) cs-go için yıl içindeki en önemli turnuvalar neler ?
misal şu maçın önemi nedir :
pgl-major-antwerp-2022-europe-rmr-open-qualifier-4

 
1.aim= hedef, hedef alma yeteneği

2. diğer parametreler
spray control, spray transfer= silahı tararken silahı kontrol edebilmek
game sense= oyunu okuyabilme yeteneği, oyun zekası
movement= hareket kabiliyeti vs. cs go derya deniz. zibilyon tane önemli özellik lazım

3. bomba kurulduktan sonra bombanın kurulduğu, teröristler tarafından korunan bölgeyi geri alamıyor demiş woxic için.

4. match making turnuva ortamı değil. günlük, alelade bir oyun eşleştirme sistemi. valveın sağladığı eşleştirme sisteminde en yüksek rütbe global elite evet ama burada bir sürü kötü oyuncu(ben :D), hileci, boş beleş çocuk da var. serverlar da kalitesiz. burada devreye 3. parti sağlayıcılar giriyor. en büyüğü de faceit. oyunun en prestijli alanı değil. matchmaking sistemlerinin en prestijli alanı. sadece pro ve yarı proların dahil olduğu bir sistem yaratıp en iyilerin kapıştığı günlük oyunlar yapılıyor ve ayın sonunda para ödülü var sıralamaya göre.

5. fpl çok iyinin çok iyisi. orada da boş beleş tipler var ama %0.001lik oyuncular tabii ki.

6. en önemli turnuvalara major deniliyor. yılda kaç tane olacağına ve hangi organizatör tarafından yapılacağına valve belirliyor. para ödülü ve oyun içi item satışından gelen gelir fazla bu major denilen turnuvalarda.

o turnuvanın önemi antwer majorünün elemesiymiş. majöre gidersen güzel para var o yüzden önemli.
  • glamdr1ng  (06.03.22 13:23:28 ~ 13:29:07) 
1- aim Senin nişan alma, adam vurma kabiliyetin. Sürekli kafa atıyorsan ya da iyi sprey yapıyorsan( art Arda mermi sıkarken bile hedefi tutturabiliyorsan) aim in iyidir.
2-aim i ve Sprayi açıkladım.
Movement var. Cs go da belli şekillerde zıplayarak daha hızlı gidebiliyor ya da kutuya vs daha kolay çıkabiliyorsun. Bunun içine zıplama ve mouse kontrolünün iyi olması gerek.
Trade var. Takım arkadaşın çatışırken o takım arkadaşını sen de onu öldürürsen trade almış oluyorsun.
Timing var: tamam iç güdüsel birşey. Tam flash atacakken adam seni vurursa bu adamın timingi iyi demek.
Prefire var: Haritalarda çok fazla pusulan ya da pozisyon alınan yerler var. Mesela dust 2 de ct için araba. Çıkarken direkt adam var mı diye bakmadan oraya atış atıyorsun.

3. Retakeden kastı kurulu bombaya karşı savunma ya da saldırı. Yani bomba kurulduysa eli alamıyor t ye karşı demek istiyor.

4.Faceit biraz daha valve in hile ve server kalitesinde tembel davranmasından dolayı ortaya çıktı daha sonra pro oyuncuları davet ederek daha profesyonel bir ortam kurdu ve kendi rank sistemini getirdi. Ortaya çıkışı tamamen valve in tembelliği yani
  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (06.03.22 13:27:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.