[]

10 parmak klavye

"işaret" yazarken mesela, hem i hem de ş hafine serçe parmağı ile mi basacağız.
şu resimden hiç taviz vermeden:
www.typingme.com


 
evet. full on parmak yazıyorum diyemem de yılların kullanıcısı olarak nadiren klavyeye bakarım. bir noktadan sonra otomatikleşiyor o işler.


  • lazpalle  (02.03.22 15:10:07 ~ 15:11:16) 
Evet öyle ama buradaki mesele ingilizce için hazırlanmış bir dizilimle türkçe yazmaya çalışmanız...

Lisedeki daktilo derslerinde yazdığımız metinlerden hatırladığım kadarıyla f klavye dizilimi için yaklaşık 3 sene uğraşmışlar, en çok kullanılan harfler en güçlü parmaklarda olacak şekilde ve parmaklara dağıtılacak şekilde tasarlanmış...

ben f klavyede "işaret" yazarken sırasıyla sol-sağ-sol-sağ-sol-sağ elimin parmaklarını kullanıyorum...
  • arpaci kumrusu  (02.03.22 16:03:36) 
  • arpaci kumrusu  (02.03.22 16:05:32) 
evet hatta bu metni yazarken ben de denedim " işarret " yazmayı, direkt i ve ş harflerine gidiyor serçe parmak ( normalde de Q klavye ile 10 parmak yazıyorum )


  • pislick0  (02.03.22 22:09:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.