Yeni websitesi ve google

İlk defa web sitesi olusturan bir acemi olarak bazi sorularim var. Bir muayenehane icin wix’te site olusturup yayina aldim. Google business’a kaydedip adresi girdim, 14 gune kadar mektup gelecek dediler. İsimle aratinca google’da (dogal olarak) alt siralarda cikiyor, is alanina iliskin kelimelerle aratinca ise hic cikmiyor. google’da aramalarda yukselin gibi bir wix alt menusunde onerdiklerini de yaptim (belli basli keywordler, site description vs)

Simdi sorularim soyle; google business’a kaydolan bir tanidigim oradan gelen kodla ucretsiz reklam verdigini soylemisti. Onu beklemeli miyim yoksa direk google ads’e reklam mi verelim gorunurlugu artirmak icin? Gunluk 50-90 tl arasi bir ucreti varmis galiba dogru mudur?

Belli basli kelimelerde sitenin aramalarda cikmasi icin reklam disinda yapabilecegim bir sey var midir?

Tesekkurler simdiden

Google reklamları dışında araştırmanız gereken konu SEO (Search Engine Optimization). Web sitesinin Google'da üst sıralara çıkması için yapılması gereken temel şeyler var.

  • himmet dayi  (21.02.22 12:32:47)
Sitenize ne kadar çok ve güvenilir kaynaktan link verilirse o kadar artar yukarılarda çıkma ihtimaliniz.

Forumlara, haber yorumlarına, sözlüğe, buraya, facebook'a vs yavaş yavaş ve çaktırmadan laf arasında sitenin adresini vereceksiniz.

Siteye sık sık yeni veri gireceksiniz, size ait ve orjinal içerikler üretmelisiniz, başka yerden kopyalanan yazılar içerikler eksi puan yazar haneye.

Uzun zaman alır doğal yoldan yukarılara çıkmak, sektör de rekabetci ise işiniz daha zor olur.
  • John Bloor  (21.02.22 13:04:21)