[]

reklam tesadüfü

konuştuğumuz şeyin reklam olarak karşımıza çıkması falan var ya hani.
dün şöyle bir şey yaşadım.

koltukta youtube'dan podcast dinliyordum (laptop'tayım), 13 dk falan.
ben bunun 7-8 dakika aralıksız dinledim.
sonra odada iş yapayım diye, laptopu biraz ileri aldım ve ayağa kalktım.

kalkmamla podcast reklama girdi.

ne dersiniz tesadüf müdür ?

(ipucu: web cam'im bantlı)

 
tamamen tesaduf. hepimizin basina geliyor.

bana da cok denk eliyor. evde atiyorum yayla corbasi konusuyoruz, hop reklamda ya da programda yayla corbasi telaffuz ediliyor. bu sekilde cok denk geliyor
  • exlibris  (18.02.22 21:40:06) 
Youtube'un duşta sarki/video dinlerken daha uzun reklamlar verdigini okumustum bir yerde. (Dus sesinden hareketle)

Dustan cikip reklami gec'e tiklamaktan illallah edip premium almani tesvik etmek icin.
  • brkylmz  (19.02.22 00:25:53) 
Dün bir akrabayla,kendi oğlu hakkında konuştuk telefonda.Oğlu saç ekimi pazarlama işine girmiş.Dün akşamdan beri ekşi sözlük reklamlarım saç ekimi reklamlarına döndü.Halbuki hiç bu konuda ihtiyacı olan veya google araması yapan biri değilim.


  • arenas  (19.02.22 08:33:47) 
Bence kesinlikle tesadüf değil, programlara mikrofona kameraya vs erişim izni veriyoruz. Büyük ihtimal ile dinliyor yapay zeka ve reklamı gösterecek kelimeler varsa konuşmada yapıştırıyor reklamı.


  • John Bloor  (19.02.22 10:24:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.