[]

Jira'nın mobbing aracına dönüşmesi

Jira mobbing aracına dönüşebilir mi, böyle bir ihtimal var mı ?
yönetici dilerse Jira üzerinden darlayabilir mi ?

Proje yönetimi olmayan bir firmada, kimse üst yönetime daha fazla veri açmak istemiyorsa, Jira'nın yönetici ve çalışanlara getiri/götürüsü hakkında ne dersiniz ?

 
Jira bir sistem. Mail gibi düşünüyorum. Alakasız saatlerde benden giriş bekleniyorsa tabi ki bu hoş değil. Ancak mesai saatleri içerisinde giriş yapmama yönelik talep varsa bence bu mobbing olmaz. Zaten mesai saatlerimi şirkete kiralama karşılığı maaş alıyorum.

Yönetici sistemi kullanarak kendisine sunulan sistem kullanma hakkını idame ettiriyorsa bence bu da mobbing sayılmamalı. İlk paragraf tamamen mantıksal düzlemde yazılmış ama ikinci kısım kişisel yorum gibi yani proje yönetimi hiç olmuyor denemez bence zira bakış açısına açık bir konu gibi.

Jira zaten çalışanlar için oluşturulmuş ve mail trafiğini azaltmaya yönelik takip sistemi gibi birşey. Dolayısıyla ben mobbing aracına dönüşeceğini düşünmüyorum, velev ki mesai dışında girişiniz istendi o halde sabah giriş yapacağım diyip geçilebilir. bu tıpkı mail gibi. alakasız saatlerde de mail gelebiliyor maalesef. kültürel birşey ama belki zamanla o filtreleme gelir ve mesai saatleri dışında mail gitmez.
  • baldan kaymak  (17.02.22 13:23:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.