Laptop ile yatakta film izleme?

Macbook aldık nihayet ama bu yatakta film izleme işi sıkıntılı :) siz nasıl yapıyorsunuz yani uzanıp kucağınıza falan mı alıyorsunuz? Bu şekilde ısınır herhalde. Yan tarafta sehpaya koysam bu sefer boynum ağrıyor uzun süre öyle bakınca

M1 ise ısınmaz, zaten fanı da yok, hava çıkışı da yok. Yine de alüminyum gövdeyi serin tutmak için yatağa olabildiğince az temas etse daha iyi.

büdüt: pro’da fan varmış pardon.
  • orient blue  (16.02.22 22:53:16 ~ 23:07:34)
son 7 yılda 2 farklı Mac modeli kullanan biri olarak bir sefer dahi yatakta film izlemedim.

bunun nedeni Mac olduğundan falan değil kesinlikle. yatakta laptoptan film izlemenin bana tamamen bana ters gelen bir eylem olmasından. 2 saat cidden aleti nereye nasıl koycaksın ki?

çekincelerinize gelince; eğer öyle bir alışkanlığınız var ise izleyin bir şey olmaz ısınma falan olmaz.

üzerine devrilip kırmayın yeter :)

MacBook Pro M1'lerde fan var bu arada.(*2020)
  • AlsterWasser  (16.02.22 22:59:22 ~ 23:05:36)
Kucağınıza, yatağın üstüne, yüksek olsun diye birkaç yastık üstüne nasıl isterseniz koyun. Film izlerken arkada işlemciyi yoran abartılı şeyler açık değilse cok ısınmıyor ve hicbirsey olmuyor.

Fanli Intel MacBook kullanıyorum, o bile fan çalıştırmıyor. Yazın hava 27 derece üzerinde olunca durum biraz değişiyor.
  • kaptankedi  (16.02.22 23:25:59)
yatıyorum alıyorum kucağıma mis. hep yaparım
bazen de sıkılır yana dönerim, yatağın ya da masanın üstüne koyar öyle izlerim. yatarak laptop kullanmanın keyfi başka ama boyun ağrısı da getiriyor.

bi şey olmaz yani nesi sıkıntılı?
  • jelly bear  (17.02.22 00:37:51)
Laptop sehpası olarak internette aratırsanız karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Uygun bir tane seçerek alabilirsiniz. Ya da yazın yatakta ısınma problemi olabilir diyorsanız fanlı soğutucu alıp onu stand gibi kullanabilirsiniz.

  • jools leno  (17.02.22 00:53:39)
kucağımda Mac, film izlemeden önce duyuruya bakıyordum.

jelly bear +1
  • lovemyself  (17.02.22 00:54:31)
size bu yanıtı macbook pro'dan, yatakta yatar pozisyonda ve laptop kucağımda yazıyorum. intel işlemci ise araya yorgan almanızı ve garantisi bittikten sonra 2-3 ayda bir fanlarını temizlemenizi öneririm. m1 işlemci ise yorgana ve temizliğe gerek yok, devamke.

  • kent sakini  (17.02.22 01:37:11)
Hocam adı her ne kadar laptop olsada bu cihazlar düz sabit yüzeylerde yani masada kullanmak için tasarlanıp üretilir.

  • eksisozlukokuryazari  (17.02.22 03:32:49)
bir sürü yatak / koltuk için notebook sehpası satılıyor her yerde. Rahat edersiniz

  • anten  (17.02.22 11:10:19)