gediz elektrik çok zamanlı tarifeye geçmek ya da geçmemek

malumunuz faturalar kabardı, herkes tasarruf etmenin yollarını arıyor. bizde klasik, tek zamanlı sayaç var. acaba elektronik sayaç alıp çok zamanlı tarifeye mi geçsek dedik ama o zaman da kademeli tarife indirimi kalkıyormuş.

hangisinde tarifeler daha kârlı, kademeli mi çok zamanlı mı?

çok zamanlı tarife ile kâra geçmek için elektronik sayaç için verilecek paranın kendi amorti etmesi de lazım tabi.

ayda 2-3 kere çamaşır, 4-5 bulaşık makinesi çalışır, onun dışında standart buzdolabı, süpürge, modem, kombi, en büyük masraf yazın 7/24 klima...

tek zamanlı tarife daha karlı. geçmeyin 3 zamanlıya bence.

  • jelly bear  (13.02.22 10:48:31)
  • gabe h coud  (13.02.22 11:07:10)
Eğer 17:00 ile 22:00 arası bir lamba bile açmayacaksanız, buzdolabınız çalışmayacaksa geçin derim. Ben tek zamanlı tarifedeyim. Üç zamanlı için hesap yaptım. Faturadaki küsuratları filan hesaba katmadım. Kazancımı 22 Türk Lirası olarak hesapladım. Hadi taş çatlasın 30 lira olsun aylık. Buzdolabı, televizyon, lamba en pahalı tarifede çalışmayacaksa tasarruf olur. Ama bir aletin, ayda sadece iki gün pahalı tarifede çalışması bile size normalden daha fazla fatura gelmesine sebep olabilir.

  • ceyhan prensi adana  (13.02.22 11:35:54 ~ 11:36:37)
debe'ye girmiş (git: eksisozluk.com) entry'yi görünce cevabımı aldım ve hemen gidip bir makine çamaşır attım.

  • halanne  (13.02.22 12:02:34 ~ 12:04:11)
Tek zamanlı kullanıyorum. 3 zamanlı kullanan tanıdıklardan daha az fatura geliyor. Ayrıca günün her saati istediğin makineyi çalıştırma özgürlüğü var. Annem ütü çamaşır bulaşık için sürekli saatin 22 olmasını bekliyor, günün yorgunluğu üzerine çamaşır asmak, ütü yapmak bana zor gelirdi. Zaten dediğim gibi biz onlardan daha az ödüyoruz. Her gün bulaşık makinesi, haftada 2 3 defa da çamaşır makinesi, günde 3 4 defa kettle çalışır bizde.

  • curukturpkokusu  (13.02.22 20:50:36)