[]

cv'de tecrübesizlik ile ilgili konular

1. ilanlarda kimi zaman birlikte istenebilen iki yazılım dili var.
x ve y. ben x'i iyi biliyorum. y'yi ise hiç bilmiyorum.

"y için arayacaksanız hiç aramayın, bilmiyorum." demenin yolu nedir ?
bu kritik bir bilgi ve mutlaka yazmak istiyorum.

2. Yazılımın içinde bir alandan başka bir alana geçmek istiyorum.
Geçmek istediğim alanla ilgili elimde olan tek şey bir udemy kursu ve çözdüğüm bir kaç deneme sınavı. Kullanılan araçlar hakkında çok bilgi sahibi değilim ama zor bir alandan kolay bir alana geçiyorum diyebiliriz.

Udemy kursunu yazmayayım da mevcut işimdeki benzer görevlerden mi yürüyeyim ?

 
1- CV de y diline yer vermemissen bilmediğin kabul edilir. Dolayısıyla gerçekten y dilini arayan biri seni direkt eleyebilir. Seni ararlarsa da ya o özellik olmazsa olmaz degildir ya da senin bişekilde yapabileceğini varsayiyorlardir.

2- Valla açıkçası ben udemy kurslarının yazılmasını saçma buluyorum. O yüzden bence onu yazmayıp benzer görevlerden yürü. Udemy kursları elinde göstereceğin hiç ama hiçbir şey yoksa belki bir nebze yardımcı olur.
  • j r r tolkien hayrani  (11.02.22 21:19:29) 
yazılım işine yeni başlayanlara genelde şu söylenir. eğer yeni bir konuda çalışmalar yapıyorsanız mutlaka proje yapıp, projelerinizi eklemenizi söylenir. IKcılar çoğu zaman udemy'i kabul etmez fakat ibm, google gibi yerlerden alınan sertifikalar dikkatlerini çeker. bence yeni geçtiğiniz alan için projelere katılın ya da yeni bir proje oluşturun derim ben.


  • false pretension  (11.02.22 21:45:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.