[]

Banka uzman yardımcılığı nasıl bir meslektir?

Gençler merhaba,

Bu pozisyonda çalışan biri, hakikaten yoğun ve uzun çalışma şartlarına mı sahiptir? Çok zor bir meslek midir? İlerleme imkânları nasıldır?

İnternet'te biraz gezindim. Çoğunluk "Aman uzak dur, sosyal hayatın olmaz. Çalışma saatleri uzun ve düzensizdir." minvalinde cümleler kurmuş. Aklım karıştı biraz.

Fark eder mi bilmiyorum ancak Ziraat Bankası özelinde soruyorum.

 
Ziraat bankasi ozelinde bilmiyorum ama is bankasiyla benzerdir herhalde.

Baslangic maaslari bu pozisyonu dusunen kisinin girebilecegi diger islere gore daha iyi.
Kariyer imkani mufettis'ten kotu, memurdan iyidir. İyi diyebiliriz yani ozet olarak.
Zor bir meslek degildir, zoru acmak gerekiyor sanirim biraz.
Calisma sartlari ekipten ekibe degisir, paso mesai yapan ekipler de var, rahat takilan ekipler de. Hangisine dusecegine gore degisir. Tabi riskli-stresli ekipler de var.
  • fakyoras  (09.02.22 20:28:53) 
Ziraat özelinde bilmiyorum ama uzman yardımcılığı derken hangi departmanın uzman yardımcılığı? Hazine departmanındaki bir uzman yardımcılığı ile idari işlerdeki bir uzman yardımcılığının geleceği, çalışma koşulları farklı olacaktır.


  • imumax  (09.02.22 21:00:00) 
subeyse kotu, genel mudurlukse biraz daha iyidir.
mesai olayi departmandan departmana degisir.
uzman yardimciligi giris seviyesi bir pozisyon iste. parasi iyi degildir.
sonunda departman cok fark etmeksizin (ik, it farklidir tabii) bankaci oluyor adin iste. reel sektorde ise girsen bocalarsin ama banka islemlerine vakif olursun gibi dusun. ama elbet ilerlersin, ara ara terfi donemlero var sonucta. mudurluge kadar yolu var yani her uzm yardimcisinin.
bunlari ozel bankalar ozelinde yazdim.
ziraat devlet oldugundan ben her turlu tercih ederdim bu arada.
  • Kittie  (09.02.22 22:21:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.