Aldığım son Sarelle'nin tadını, kıvamını beğenmedim?

Ortamlarda Sarelle Nutella'yı döver, palm yağı yok vs falan diye atıp tutuyordum.

Geçende şekersiz olanı aldım. Ne tadı var ne tuzu. Oldukça kıvamı da katıydı. Şekersiz olduğundan diye düşündüm.

Neyse bir şans daha verip normal versiyonunu aldım. O da katı kıvamda ve hiç tadı tuzu yok. Ne çikolata ne fındık tadı geliyor. Yarı fiyatına satılan Ülker Çokokrem, Bim Peripella daha tatlı ve kıvamı daha iyi neredeyse.

Sarelle Oyak'a satıldıktan sonra tadı, kıvamı, fındık/kakao oranı vs değişmiş olabilir mi?

Siz en son ne zaman aldınız, farkettiniz mi değişiklik?

Bir daha 45 TL verip almam. :)

edit: Üzgünüm Sarelle, Nutella seni 10'la çarpar 5'e böler isterse içinde motor yağı olsun..

ben en son 10 yaşımdayken aldım. farketmedim değişiklik.

yılda 1 defa peripella alıyorum.
  • killerbee  (09.02.22 19:22:57)
neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama sarellenin dayanıklılık konusunda nutellaya göre biraz sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.
Bazı sarellelerin tadı gerçekten hafif farklı oluyor.

Ancak normal bir sarelle, nutellayı 100 le çarpıp 50 ye böler...
  • srjkvon  (09.02.22 19:28:43)
eskiden sagra'nın kendi fabrika satış mağazasından dolum şeklinde satılan versiyonları vardı. asıl kral onlardı. diğer türlü marketlerdekiler nutella'dan daha iyi değil bence de. gerçi hiçbiri iyi değil sağlık için. :P bal ye bal.

  • motosiklet burclu adam  (10.02.22 01:02:28)
Sarelle'ye ne oldu bilemiyorum ama nuga'yı denedim o da güzel ve sanırsam onda da palm yağı yok.

  • aokp  (10.02.22 02:28:55)
2 kutu da duruyorsa içeriklerini yazsana
yağ(cinsi ne), fındık, süt, kakao oranı vs

  • comp  (10.02.22 02:34:57)
@comp

Şekersiz olanın şişesi yok. Normal olanın var.

Fındık %13
Şeker, bitkisel yağlar ( pamuk, ayçiçek)
Kakao tozu %5
  • Cesario  (10.02.22 03:18:54)
ben de üzgünüm ama sarelle bitmiş. yakın zamanda alındı pişman olundu. katı kıvamını havaların soğuk olmasına verdim ama genel olarak nutella döver sarelleyi.

@motosiklet burclu adam'a katılmakla birlikte annem de alpella'nın dolum çeşmesinden alırdı. o ne müthiş bir kıvam ve tattı öyle. o tatlar, o kıvamlar maalesef yok artık.
  • Improbable  (10.02.22 09:33:07)
@Improbable

Öyle geçmişe gitmeye gerek yok. Geçen sene aldığım Sarellenin yanından bile geçmiyor.

Bir daha almam. Sarelle bitmiş okeye dönüyor. Yukarıda söylenen markayı denerim. O daha da pahalı. O da olmazsa Nutella.
  • Cesario  (10.02.22 11:35:23)
şekersizin kıvamı biraz daha katı oluyor, ben kullanmadan çok az mikrodalga fırında ısıtıyorum. o zaman Nutella kıvamına geliyor.

  • marla is in my head  (10.02.22 12:28:13)
@marla

şekerli olan da katı ve şekersiz tadı.
  • Cesario  (10.02.22 13:46:56)