[]

SAP öğrenmek mantıklı mı ne kadar sürede ögrenilir

Merhaba. Kariyer ve iş bunalımları soru bilmem kaç. Sorum kısaca sap ne kadar sürede ögrenilebilir ve nasıl öğrenilebilir? Yetistirilmek üzere ilanlar gördüm ve oradan aklıma geldi. Yazılımla da ilgileniyorum ve sosyal bilimler ogrencisiyim. Algoritma yetenegime de guveniyorum diyebilirim. Bu yüzden bu alana yönelmeli miyim? 2 3 veya 4 ay içerisinde maaşlı çalışabilecek seviyede olur muyum? Yani su anda hala c ve veri yapilariyla algoritmalarla vs de ilgileniyorum kagit ustunde okuldayim. Buraya da (sap) yogunlasmam iş ve mezuniyet sonrası için bir avantaj sağlar mı? (Cunku arastirdigimda gerek maddi gerek iş açısından iyi gibi anlatmislar)(nasıl diyecek olursanız bazı danışmanlik firmalari golden partner vs diye yetiştirmek üzere staj programlari gibi programları var onlara başvurmayi hatta bu şirketleri arastirip gerekirse ucretiz calisayim ogreneyim gibisinden mail yazmayi bile dusunuyorum. Gerci zaten bu programlar da ucret odemezlerde. Dusuncem buydu)
 
Yanlışsam düzeltsinler ama bildiğim kadarıyla birçok modül var. Hangisini öğreneceksiniz? Hepsini öğrenmek bence zor. Ama şansınızı deneyin.


  • dissendium  (04.02.22 20:56:53) 
@dissendium dogrusu bunu bilmiyorum ve hakkında bir karar vermedim. Neye uygun görülürsem diyeyim


  • optimistbakunin  (04.02.22 21:01:43) 
2-3-4 ay dediğiniz sürede -Danışman olacaksanız- kendi başınıza kurgu yapamazsınız, tablolara hakim olamazsınız, aralardaki bağlantıyı bile çözemezsiniz.

Olaya kariyer ve para anlamında yaklaşırsanız SAP sizi üzer. Kolay ve kullanıcı dostu bir program sayılmaz. Kendi başınıza hareket etmeniz minimum 6 ayınızı alır. Algoritma ve yazılım bilmeniz abapcı olmayacaksanız bir artı değil
  • kablelvuku  (04.02.22 21:38:04) 
@kablel neden sizi üzer dediniz? Son cümlede dedigim gibi kendi başıma hareket etmeyecegim ki hareket edemem de aslında. Herkes bu iş işte öğrenilir diyor. O yüzden şirketlere başvuracagimi belirtmistim.


  • optimistbakunin  (04.02.22 21:59:37) 
salesforce un pazar payi daha yuksek. daha kullanici dostu. ogrenmesi daha kolay gozukuyor.


  • camussar  (04.02.22 23:04:00) 
@camussar o tam olarak nedir hocam? Ne kadar kolay ne kadar sürer ve nerede ogrenebilirim? Sap gibi bir yerde mi yogrulmak gerek.


  • optimistbakunin  (04.02.22 23:24:24) 
SAP ogrenmek diye bisey yok. SAP ogrenecegim demek, Insaat ogrenecegim demek gibi bisey. Musteriyle konusurum, ihtiyaci anlarim, plani cizerim, statik hesaplarini yaparim, harci karar, duvari dizer, tavan kaliplarini cakar, elektrik tesisatini onaylatir uygular, asansoru imal eder ve calistirir, catiyi yaparim, dogramalari halleder, camlari takar... diye gidiyor.

Insaatin neresinde hangi gorevi alacaginiza karar vermeniz gerekiyor. SAP ogrenmek diye birsey yok yani. Bunu da projede calismadan ogrenemezsiniz. Bi ihtimal ABAPci olmak isterseniz dili ogrenirsiniz ama -ABAPcilar alinmasin- projede calismadan bu ancak insaattaki duvarci ustasina denk gelir.
  • darkrocq  (05.02.22 10:22:52 ~ 10:23:32) 
@darkrocq üstte de bu tarz soruya cevap vermistim. Modul bilmiyorum ve karar vermedim. Gittigim yerde Neye uygun görülürsem. Kendi kendime öğrenmeye başlayacagimi iddia etmedim


  • optimistbakunin  (05.02.22 15:01:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.