[]

En iyi bulut sistemi hangisi

Google Drive ve Yandex Disk arasında kaldım. Ya da önerebileceğiniz başka bir alternatif var mı?
 
Özellikle cloud sistemi ihtiyacım olmamakla birlikte Gmail hesabımdan dolayı drive kullanıyorum. Karşılaştırma yapmadım, bu yüzden +/- yönlerini söyleyemem ama benim işimi gördüğünü söyleyebilirim. Android cep telefonu, Ipad ve masaüstü/dizüstü bilgisayarda yeri geliyor aynı anda aktif olarak kullanıyorum. Dosya senkronizasyonu hızlı görünüyor.
Benim kullanımım amacım elimin altında bulunması gereken dökümanlar ve dosyalar için, Genelde pdf ve resim. Büyük boyutlu dosyalar depolamıyorum. Offline erişimi vb. işleri ile internetim yoksa dahi erişim sağlıyorum.

Uzun sözün kısası benim için yeterli ama sizin ihtiyaçlarınız önemli. Yazdıklarım kişisel kullanım deneyimim, başka servisleri hiç kullanmadım.
  • burka  (01.02.22 16:20:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.