akciğer tomografisi için özel hastane vs devlet hastanesi

karantinam yarın bittiğinde kontrol amaçlı tomografi çektirmek istiyorum. özel hastane sakin, orta seviye bir hastane. devlet hastanesi ise çok bekletmeden çekecek kalabalıkta ve nispeten yeni ve büyük bir hastane.

özeli düşünme sebebim doktorun ilgilenip tomografiyi incelemesi her şeyi aktarması. özele gitmek gereksiz mi olur acaba?

ayrıca tomografi çekildikten hemen sonra bakılabiliyor mu? bir işlem süresi falan var mı? ayrıca ne kadardır fiyatı? 100'lü mü 500'lü yoksa bir kaç bin lira mı? ne önerirsiniz teşekkürler.

ha bir de haftasonu devlette tomografi çekiliyor mu?

Nispeten yeni ise cihazları da yenidir der ve devlette cektirdin sanırım. Ancak ben hastanede yatmıştım bu lanet için, tabii yatarken cekilmişti ve ciğere inmişti enfeksiyon. Cıkarken negatife döndükten bir ay sonra çektir tomografini demişlerdi sanki.

  • primetime  (29.01.22 04:40:24)
devlette bu şekilde tomografi çekmezler. zaten gerek de yok anlattığınız kadarıyla. özele de gitmeyin, orda bile çekmek istemezler. boşuna radyasyon dozu alacaksınız çünkü.

  • alicandan  (29.01.22 09:32:12 ~ 09:32:50)