doğalgaz çekme maliyeti aşağı yukarı ne kadar?

elde yeni yapı bir müstakil ev var. 1 senedir sobalı. inşasında doğalgaz hattı vs her şey çekilmiş boruları falan hazır petekler için. sanırım sadece şu siyah demir borular eksik tesisatta. bugün 30bin civarı fiyat vermişler doğalgaz için. bu kadar yüksek olabilir mi acaba? ben yarın gidip konuşacam da firmaya 30 çok değil mi dediklerinde 10binden fazlası sadece kombi demişler. netten bakıyorum e.c.a. demirdöküm baymak falan baca dahil 7k civarı. eca panel radyatöre baktım şimdi 60cm x 1metre 1200 lira falan.

7 petek yeri + 1 havlupan var. 30k çok değil mi acaba?

8-10 komb, 8-10 da petek, projesi onayi islemesi isciligi normal gibi hocam. malzeme o kadar tutarken iscilige 2-3 alacak degiller ya... ne yazik ki her sey pahali...

  • c1b2k3  (17.01.22 17:30:50)
valla 2 sene önce mi ne 10-15 bin verilmişti daire başına. o yüzden normaldir. kombiler gerçekten çok pahalı.

başka yerden de fiyat almakta yarar var ama. tüm kalemlerin ayrı ayrı fiyatını isteyin ona göre karşılaştırırsınız.
  • jelly bear  (17.01.22 17:53:34)
Normal bir 3+1 daireye bir arkadaşım 23 bin ödedi. Önce 25 bin demişler, pazarlıkla inmişler.
Yani normal.

  • pro9it9is9  (17.01.22 18:36:01)