blutv taksitli yazan üyelik ücretini tek çekim alması ve üyelik iptali

ilk defa üye oldum bunlara. paketlerde yıllık paketlerde aylık 29,90 yerine 15,90 ve 12 taksit yazıyordu. ben de bunu seçip üye oldum. 1-2 ay kullanır memnun kalmazsam iade ederim ve kullandığım indirim olan aylık 14 tl'yi de, aylık 15'e ek olarak öderim diyordum.

ancak bunlar direkt 190 küsür lira çekmişler. ben nasıl cayabilirim bu hizmetten? 29,90'ı ödeyip ilk ay sonunda sonlansın istiyorum ama zannetmiyorum da para iadesi yapsınlar. ne yapacağım şimdi?

yıllık üyeliğin indirimli olmasının mantığı o. ilk ay iptal edebilseydin yıllık üyelik olmazdı.

kartta hepsi çekilir ama 12 taksite bölünür.

o zaman aylık paket seçecektin.
  • jelly bear  (15.01.22 17:58:10)
kartta hepsi çekildikten sonra isterlerse kendi hesaplarında 2 milyon taksite bölsünler beni ne ilgilendirir o?

yıllığı aldım diye uygulanan indirimi iade edip aylık normal fiyattan kullanmış gibi iade edebilmem gerekmez mi onu merak ediyorum
  • avatar is back  (15.01.22 18:04:26)
blutv bu şekilde cayma hakkı vermişse edebilirsin vermemişse edemezsin. üyelik sırasında kabul edilen sözleşmede yazıyordur.

  • hadsafhada  (15.01.22 18:06:20)
Satın alınan abonelik feshedilmediği sürece, otomatik olarak yenilenen her 360 günlük dönem başında tahsil edilecek abonelik bedeli 190.80’dir (Tüm vergiler dâhildir). Toplam tutar BluTV tarafından tek seferde peşin olarak tahsil edilir. Söz konusu abonelik, elektronik ortamda anında ifa edilen bir abonelik hizmeti olup, kullanıma bağlı kısmi ücretlendirme ve/veya iade uygulaması bulunmamaktadır.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

iade ya da cayma olmuyormuş. yalnız anlamadığım 2 seçenek vardı. biri 190 tek çekim diğeri 12 taksitti. taksitliyi seçmeme rağmen bunlar yine tek çekmişler. 190'a bloke koyup aylık 15 mi alıyorlar nasıl olacak o iş acaba?
  • avatar is back  (15.01.22 18:12:01 ~ 18:12:41)
ben de geçen sene almıştım, öyle tuhaf bir şeyler vardı dikkatimi çekmişti, sanki taksit taksit ödedim bloke olan miktara.

  • passion rules the game  (15.01.22 18:21:41)
Hocam kredi kartına taksitin mantığı o zaten. 190 liralık bir ürünü 12 taksitle alırsan kart limitinden 190 lira düşer, her ay ekstrene 15,83 TL yansır. "Gelecek dönem işlemleri" bölümüne bakarsan 15,83 1/12 gibi bir ibare görürsün. Sonraki aylarda bu 2/12, 3/12 diye gider.

12 taksitte her ay kredi kartından 15,83 çekme diye bir mantık hiçbir yerde yok. Limitten ne kadar düşmüş diye bakmayacaksın.
  • himmet dayi  (15.01.22 18:46:26)
himmet +1
kredi kartının anlamı o zaten.
her ay açıktan bakkal hesabı gibi taksit yapıp 15,90 alacak hali yok adamların.
o zaman o aylık üyelik olur.
"yıllık üyelik" demek, bir yıllık üyelik bedelini ödemek demek.
  • blatta hiberna  (15.01.22 18:52:39 ~ 18:52:55)
provizyonda 190 gözüküyordur. ekstreye aylık taksit olarak yansır muhtemelen.

  • jelly bear  (15.01.22 18:54:08)