İstanbul kiralar

Eski kiracı olduğum için ucuza kalıyorum ama dandik bir ev gürültülü bir yerde, idare etmeye çalışıyorum ama düzgün yaşanacak sessiz sakin bir eve herhalde artık 5 bin lira kira verip tutacağız gibi gözüküyor o da anadolu yakasından. avrupa yakası zemin kat 3 bucuk 4 bin istiyorlar.

anadolu yakasında nispeten 4 bine falan üst katlarda sitede vs ev bulunabiliyor.

vaziyetin bu olduğunu düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz? el mahkum verilecek bu kiralar.

40 takla atıp ucuza ev bulunca bin türlü derdi oluyor, ucuz etin yahnisi, ucuz dediğimde artık 2 bin lira yani.

1,5 ay önce 2300 e kadıköyde evden çıkmak zorunda kalıp, yine kadıköyde pazarlık yaparak ve yıllık kira vererek aylık 4300 e gelecek şekilde yeni bir eve taşındım. normal kirası 5000 tl idi, bi kaç sene daha istanbulda kalmak zorunda olduğum için ve ayrıca kadıköyde de yaşamak zorunda olduğum için mecburen veriyorum bu kiraları, uzun vadede ise istanbuldan taşınma planım var.

bi kaç sene önceye kadar yalnız yaşamak gayet normal bir durumken, özellikle 20li yaşlardaki insanlar için imkansız hale geldi sanırım. bir evin maliyeti kirası, faturası, aylık minimum yemek masrafı dahil 7-8 binlerden aşağı değil. ki bu da açlık sınırı. nereye kadar böyle olacak hiçbir fikrim yok.
  • hypathia  (15.01.22 00:09:46)