amatörden profesyonelliğe fitness kitabı

bir süredir düzenli fitness yapıyorum. pt ile çalışıyorum. daha önce 6 ayda tek başıma katettiğim mesafeyi şimdi düzenli beslenme ve çalışma ile bir ayda katettim. bu motivasyonumu arttırdı.

işin püf noktalarını belirten, konu hakkında teknik bilgi ve beceri sahibi olmamı sağlayacak güncel bir kitap öneriniz var mı? internette çok güzel ve profesyonel hazırlanmış bloglar var. ancak ben derli toplu hazırlanmış bir kitap ya da zengin içerikli bir dergi okumak istiyorum.

edit: iyi bir işim var ancak 10 yıl sonra şuan yaptığım işi yapmak istemiyorum. sporla profesyonel olarak ilgilenmek, fitness antrenörü olmak istiyorum. süreç nasıl ilerliyor? dediğim gibi, bunu ikincil meslek olarak 10+ yıl sonra için planlıyorum.

Serkan Yimsel'e bak.

  • Zaman Tamircisi  (11.01.22 22:24:06)
fitness antrenörü olmak zor bişey değil, tam olarak nasıl bi seviyeden bahsettiğini bilmediğim için diyorum. 2 sene ortalama vücut yap bi sertifika al bi spor salonunda asgari ücretle işe alırlar hoş sigortanı yatırmazlar muhtemelen. fitness, bb, pl, crossfit vs. bunlarla ilgili on binlerce makale yüzbinlerce video var. yabancı dilin iyiyse ki ptlerin eğitim seviyesi malum zaten erişemeyeceğin bilgi yoktur. herşeyi geçtim ağırsağlamın sitesini anlayarak okuyup makrolar nedir kalori nedir antreman nedir rpe nedir vs bunları öğrenebiliyorsun. tr geneli bi salona gir rpe nedir myo reps nedir time under tension nedir diye sorsan suratına bakarlar. ee bunları öğrendim hadi pt olayım desen, spor salonuna girip hocalık mı yapacaksın? bence çok kötü bir kariyer seçimi. 10 yıl vücut yapayım sonra piyasayı kasıp kavuran pt olayım dersen sana bu işin sosyal medya gücü olduğunu söylerim. 99 lu elemanlar youtube,instagram üzerinden bu işlere girmeye başladılar bile. şu kitabı okudum farklı bi noktaya geldim diyene denk gelmedim. ama mesela mark ripettou nun starting strenght kitabı bu işin alfabesi sayılır. yani 19 yaşında olup 3-4 senedir bb ile ilgilenenler instagramda soru cevap yapıyor. çok kompleks bişey yok. vücuda hasar verip yiyip içip dinleniyorsun. gayet ilkel bişey. hangi alanda bilgi sahibi olmak istiyorsun bence daha spesifik olmakla başlayabilirsin. 10 yıl sonra bi girişimci olarak spor salonu açabilirsin ama 10 sene sonra beyaz yakalıktan istifa edip ben pt oldum desen de. işin pr kısmında çok geri kalmış olabilirsin. he dersen ki elit genetiğim var ya da total şu kadar ağırlık kaldırıyorum. o zaman yine kendini yarışmalarda göstermen gerekebilir. insanların dikkatin çekip, her pazartesi spora başlıyorum diyen kitleye yönelik oynuyor bu işi yapanların %95i. bunlara online program satıyorlar.

  • kapti  (12.01.22 09:05:45)