[]

Sirkeli Su İçtim

Suyu az içiyorum. Bu nedenle suya az da olsa tat versin diye bazen limon, salatalık, seyreltilmiş bitki çayı, sirke falan koyup öyle içiyorum.
geçenlerde elime organik sirke geçti.şu arkadaş:
www.akakce.com
şişenin boğaz kısmından azıcık yani yaklaşık 1-1.5 parmak kadar döktüm. bardak büyüktü. üzerine nereden baksanız 2 su bardağı su aldı bardak.
onu öyle içtim. normalde asla bu kadar çok koymam ama, bir şey olmaz diye içtim.

içerken tadı kötü gelmedi ama anladım ki mideme dokundu.10 dakika sonra midem ağrımaya başladı. sirke seyrelsin diye hemen büyük bardakla bir bardak daha su içtim. 5 dakika sonra ağrı kesildi hemen. yaklaşık 1 haftadır boğazımda garip bir his var. şeffaf, tükürükten yoğun ama mukustan seyrek, renksiz bir şey geliyor boğazıma.balgam söküyor gibi ama balgam değil. homojen. az miktarda.
midemi deleceğim diye korktum. ciddi bir sorun olmuş mudur?

 
Sanmıyorum yeterince suyla seyreltmişsiniz zaten. Limonlu sirkeli salata suyu bile kat kat daha asitlidir. Ben geçen sene ibs’ye iyi geliyor diye 1-2 hafta boyunca sabahları 1 shot organik sirke içmiştim hiçbir şey olmadı mideme.


  • oldtimer  (10.01.22 12:40:06) 
geçmiş olsun. balgam söksün diye mi sirkeli içiyorsunuz. bende de var da balgam şu an


  • ShadowOfMoon  (10.01.22 12:54:41) 
@ShadowOfMoon hayır hayır, su değil de herhangi bir şey içiyormuş gibi olmak için, tat versin diye koyuyorum.


  • AWD  (10.01.22 13:05:08) 
Karaciğer desteği olarak içtiğim tüm sulara 1 litreye yarım çay bardağı (büyük olanlardan) doğal fermentasyon enginar sirkesi katıp içiyorum. Öyle bir sorunla karşılaşmadım. Sirkeyi değiştirip deneyin bir de isterseniz.


  • msb  (10.01.22 13:25:36) 
annem arada bir iki kapak sirkeyi sek çakıyor, hiç yan etkisini görmedi, çok ciddi bir sorun yaratacağını sanmıyorum, belki hafif tahriş etmiştir.


  • yonge and bloor  (10.01.22 13:58:17) 
Sirkenin herhangi bir asitten farki yok, seyreltilmis tuz ruhu gibi dusun.
Bir faydasi olmadigi gibi bir zarari da olmuyor.
Organik falan isin palavrasi zaten.

En fazla miden yanmistir biraz ustune anti asit caksaydin gecerdi.
Kalici etki yapacagini sanmiyorum.
  • divit  (10.01.22 14:15:04) 
boğazınızı hafif tahriş etmiş biraz da kafaya takmışsınız bence. normalde ph'ı daha düşük olan daha asidik sirkeler bile salatada sek kullanılıp tüketiliyor, ki siz 2 bardak suya seyreltmişsiniz. hiç bişey olmaz.


  • anthemis nobilis  (10.01.22 15:59:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.