10 bin bakimi

Ne zaman 10bin bakima gitsem hep bir problem cikiyor, arac isinden de anlamadigim icin sorgulama sansim da yok. Arac 155000 alfa romeo 147.

Tokatliyorlar hissi olusmaya basladi :)

siz de durum nasil? Onbin bakiminda ne gibi isler cikiyor? Gercekten cogu kisi her 10bin olunca gidiyor mu? Ne siklikla gidiyorsunuz?

10 bin bakimi su an gecti, yag azalmisti aldim doldurdum. Umarim yolda kalmam :)

Tesekkurler

100-120k kilometre üstü normal hocam, bir de alfaya biniyorsanız hele ön takım çok baş ağrıtır :)

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (18.12.21 13:02:47)
10.000 km'de bir yağ ve filtreleri değiştirin sadece, bunun haricinde bir şikayetiniz yoksa arabayı kurcalamayın.

Şöyle mi demişti amerikalılar "çalışıyorsa kurcalama"

yalnız 155.000 km trigger için önemli, aracın geçmişinde trigger kayışının ne zaman değiştiğinin kaydı/bilgisi yoksa bir an önce onu değiştirin.
  • John Bloor  (18.12.21 13:42:19)
hocam aracın garntisi bittyise ne işiniz var yetkili serviste. ben garantiyi bile bozcam nerdeyse fahiş ücret vermemek için.

  • xrated  (18.12.21 13:56:52)
araç lpgliyse, 120bin üstü dizelse sıkıntı değilde belli şeylerin değişmesi normal. alfa veya italyan araçları ön takım ve sağlamlık konusunda diğer firmalara göre geridedir zaten. araç 10 yaşına yakın ve üzeriyse bu sıkıntılar normal.

  • mikahakkinen  (18.12.21 14:01:43)