Yurtdışından para göndermek Transferwise problemi alternatifler

Annemin diş operasyonu için para yollamak istiyorum ancak Transferwise ile para gönderdiğimde şu oldu.

ibb.co

Kadın 70 yaşında öyle Transferwise hesabı açıp kimliğinin fotosunu falan çekecek falan imkansız, yardım edecek kimse de yok etrafında (yardım edenler de anlama ya da güvenemez)

Şimdi. Ne yapabilir? IBAN no'su var ama nasıl direkt olarak para gönderebilirim?

Transferwise'den daha kolay bir alternatife ihtiyacım var.

transferwisedan kendi ibanınma para yollayabilmiştim.
TR hesabın varsa parayı önce kendi hesabına indir oradan türkiye içi eft yap.

çok daha masraflı ama western union varsa, annen anlaşmalı bir banka şubesine gidip kimliğini + transfer kodunu vererek parayı çekebilir.
  • orpheus  (03.12.21 11:48:28 ~ 11:49:13)
Orpheus problem şu ki banka hesaplarım var ama kullanmıyorum ve internet bankacılığı için telefon numaram Türkiye numarası o da kapandı uzun süre önce. Şubeye gidip açtırmam lazım ee yurtdışındayım, bir ara sorduğumda yabancı numara kabul etmiyoruz demişlerdi sms onayı vs için.

  • bana kedicik derdi  (03.12.21 13:04:44)
3.dozu olup Türkiye'ye gideceğim anlaşılan o zamana kaldı benim iş.

  • bana kedicik derdi  (03.12.21 13:05:18)
Problem USD yollamaya çalıştığınız için olabilir mi, TL yollamayı denediniz mi?

Ben şöyle yapmıştım: wise'daki USD'nizi wise'daki TL hesabınıza atın yani TL'ye çevirin, sonra TL ibanına atın.
Bu şekilde çok kolay olmuştu.
  • anx  (03.12.21 13:13:41)
Anx dediğiniz gibi olabilir. Sek >try iban deneyeceğim bir de.

  • bana kedicik derdi  (03.12.21 16:46:08)
benim yapi krediden kredi kartim vardi, uygulamadan banka hesabi acmistim ona gönderiyordum. oradan da baskalarina. kredi kartin varsa olur belki.

  • durgunfoton  (03.12.21 16:57:57)
Annenize Wise hesabı açmakla uğraşmayın, doğrudan TL olarak onun hesabına gönderin. 3 gün içinde geçer.

  • kaptankedi  (03.12.21 17:45:46)
TRY olarak gonderince oldu, tesekkurler.

  • bana kedicik derdi  (03.12.21 20:39:28)