Satıh Buzlanması Riski

Merhaba,

Citroen c3 2020 model araç sahibiyim. Henüz 5000 km ve ilk defa boyle bir hata aldım. Gostergede de anahtar sembolu cıkıyor ve 30 dk dır kaybolmadı. Bir sıkıntı mı var yoksa basit bir arıza göstergesi mi ? Nasıl bir yol izleyim?

neden ariza oldugunu düsündünüz? citroen‘i bilmiyorum ama araclarin cogunda hava sicakligi belli bir degerin altina indiginde buzlanma riski uyarisi cikiyor. sizinki de bu tarz bir sey gibi geldi.

emin olmak icin kitapciga bakin yine de.
  • ben de  (02.12.21 08:53:42)
acaba hava sıcaklığı 5 derece civarında mı?

  • kisa  (02.12.21 08:54:06)
bir yılı dolduğu için bakım zamanı gelmiştir belki, km az bile olsa yılı dolunca yağın değişmesini istiyor üreticiler.

  • John Bloor  (02.12.21 09:12:56 ~ 09:13:14)
Bu uyarı dış hava sıcaklığı düşünce çıkan bir uyarı. Çoğu araçta "buzlanma riski var dikkatli kullanın" tarzı uyarı verir. Benim aracımda (astra) hava sıcaklığı 3 derece ve altına düşünce bu uyarıyı veriyor. Arıza vs. söz konusu değil, dikkat uyarısı.

  • Abdurrahman  (02.12.21 09:16:31)
bu hata değil ki uyarı, dikkatli ol demekte.

  • liberal  (02.12.21 09:16:35)
anahtar sembolü farklı bir şey içindir. satıh buzlanma riski konusu 4 derece altındayken otomatik verir. anahtar sembolü alakalı bir şey. araba çalışırken gösterge panelinin sağında solunda üzerinde anahtar olan bir düğme olması lazım. o düğmeye araba çalışırken bas ekranda gösterir neyse sıkıntı.

  • reanarchy  (02.12.21 10:00:48)