[]

çarpıntım olsa

nabzım yüksek çıkar değil mi?

çarpıntım var gibi geliyor ama ölçtüm, tansiyon 12-7, nabız 68. nabız böyleyse bana nasıl çarpıntım var gibi geliyor ki?


 
Yüksek çıkıyor çarpıntı olunca. EKG çekilirken belli oluyor. Holter EKG ile de belli oluyor. Şüpheniz varsa kardiyolojiye gidin.


  • dissendium  (01.12.21 23:09:16) 
Kafaya birşey takmış olabilirsin en küçük olumsuz birşey etkiliyor olabilir. Şüpheleniyorsan bir kardiyoloğa gidebilirsin


  • vasilias  (01.12.21 23:53:40) 
carpinti hissi her zaman yuksek nabiz anlamina gelmiyor.

aritmi yani duzensiz atmasi veya nabzin dusmesi de carpinti gibi hissettirebilir.

her aritmide yuksek nabiz olmuyor diye biliyorum.

ornegin bir kardiyoloji kontrolumde doktor bana erken atim var demisti, nabzim yuksek olmamasina ragmen kalp atisimi hissediyordum.

sizi rahatsiz ediyorsa bir kontrolde fayda var derim.

(doktor degilim)
  • la lykia  (02.12.21 00:11:09) 
kahveyi çok abarttıysanız olabilir.


  • walter white kilikli  (02.12.21 00:26:48) 
Gunde bir kahve iciyorum. Ondan once de yillardir gunde 1-2 bardak yesil cay iciyordum. Bundan bir sikinti olmaz sanirim.


  • ahm1  (02.12.21 00:33:54) 
çay bile çarpıntı yapabilir. bir süre beslenme ve yaşam tarzınızı değiştirip kendinizi tartın.


  • walter white kilikli  (02.12.21 00:44:09) 
kahve veya çay çarpıntı yapar ama öyle olsa nabız yine yüksek çıkardı.

bence psikolojik. çok görülen bir şey.
  • dafuq  (02.12.21 11:30:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.