en mantıklı dolar al sat yeri usdt değil mi?

bazen çok ani zıplamalara çakılmalara yetişemiyor 1-2 dk geride kalıyor onu saymazsak neredeyse sıfır olan makasıyla en mantıklısı burada alıp tutmak değil mi?

ben de öyle yapıyorum. bir miktar da busd'ta tutuyorum şu an.

  • do you remember me  (01.12.21 13:47:07)
Bir şekilde istemediğin kişiler hesabına erişip cüzdandaki tüm bakiyeyi başka bir cüzdana aktardıklarında hiçbir hak iddia edemiyorsun. Üstelik binance (ya da başka herhangi bir borsa) bu konuda bir şey yapamayız diye yaklaşıyor. Bu riski göze aldıktan sonra USDT almak tabii ki bankadan 12 kuruşluk makasla USD almaktan daha mantıklı.

  • himmet dayi  (01.12.21 15:00:45 ~ 15:00:58)
geçen haftasonu 13.40'a çıktı usdt. türkiye cuma kapanış 12.38 di. haftasonu bozdum 13.30'dan, pazartesi piyasalar açılınca 12.65'ten geri aldım. böyle fırsatlarda oluyor. dediğiniz gibi makas ve üstüne kambiyo vergisi ödemiyorsun.

ama güvenlik meselesi var işte. ayrıca bir şey olsa sana birini bilgilendirmediysen o paraya kimse ulaşamaz.
  • xrated  (01.12.21 15:44:58 ~ 15:45:13)
riski minimize etmek, hatta yok etmek dahi mümkün.

borsa hesaplarında tutmak yerine private key'i host'un erişiminde olmayan cüzdanlara aktarmak mümkün.

USDT'yi Tron ağı üzerinden 1-2 TL komisyon ile çekmek mümkün.

Ben soğuk cüzdan - hardware wallet kullanıyorum.
  • do you remember me  (01.12.21 15:46:52)
Bazen evet bazen hayir. Oncelikle her an erisimin olmasi, makasin genelde cuzi olmasi ve 7/24 erisim imkani buyuk avantaj.

Ancak onemli dezavantajlari da var. Oncelikle para borsada ise borsalar bankalar kadar guvenilir degil (soguk cuzdanda tutuyorsaniz baska tabi) ikincisi her zaman tether ile dolar kurulu korele olmayabiliyor. Ucuncusu ise tether, dolar degil, dolara endeksli bir coin. Tether’in 1 dolara endeksli olmadigi zamanlar olabiliyor ozellikle dalgalanma zamanlarinda. Ayrica tamamen seffaf bir kurulus oldugunu da soylemek zor, bir gun piyasaya ates gibi bir tether fud’i dusebilir.
  • gibicibicis  (01.12.21 16:53:32)