[]

Siber güvenlik uzmanları tam olarak ne yapıyorlar?

Programlama bilgisi gerektiren bir iş mi yoksa yönetimsel işler mi?
 
programlama bilgisi gerektiren siber güvenlik işleri de var
sadece yönetimsel - prosedürsel işler de var (governance gibi)
programlama hiç gerektirmeyen teknik işler de var
çok geniş bir yelpaze yani soru.
  • roket adam  (25.11.21 14:23:42) 
@roket adam +1

kendi içinde çok dallanıp budaklanan bir alan. tüm gün pc başında oturup ekranı izleyen de var, siber güvenlik için yazılım yapan adam da, teknik kısmı öğrenip siber güvenlik ürünlerini pazarlayan da. o yüzden tek bir cevabı olmayan bir soru.
  • ilgeru  (25.11.21 14:35:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.