[]

2. Yeni sim kart alma

Telefonum cift sim kartli, bir hat daha alayim dedim 110tl deniyor.. sim kartami yatirim yapsak kucucuk sey nedenbu kadar pahsali?

Yakin zamanda alan varsa kaca aldiniz hangisini aldiniz?


 
En ucuz Bimcell olması lazım. Bim mağazalarından alabilirsin. Ayrıca ay sonlarında satış yapabilmek için bazı bayiler çok çok ucuz fiyatlara verebiliyorlar. Bulunduğun yerin telefoncular çarşısı gibi yerlerine bi bakmak lazım.


  • infernalcadre  (25.11.21 09:07:44) 
110'a bulduysan kaçırma. 140'a mı ne 4 ay önce Türk Telekom aldım 2.hat. Turkcell 250 TL falandı, Vodafone da pahalıydı.


  • Cesario  (25.11.21 09:41:25) 
Bu ücretin 86 TL’si Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi olarak devlet tarafından alınıyor zaten, geri kalanı da ilk ay sözde hediye paket şeklinde gösterilerek peşin tarife ücreti şeklinde alınıyor, o yüzden bu kadar pahalı. Mesela şu an en ucuz faturasız hat Bimcell, o da 105 TL. Yeni hatta özel 300 dk 300 sms 9 GB paket veriyor hediye.
Bunların yanında ayrıca her yıl 37,26 TL de Telsiz Ruhsat Ücreti olarak alınıyor. Faturalı hat alırsanız aylık 3,1 TL’ye denk gelen Ruhsat Ücreti’nin üstüne 7,16 TL olarak ekliyorlar bu Yeni Tesis Vergisi’ni. Genelde faturalı hat bedava alınıyor şeklinde düşünülüyor ama yine 12 ay taksitle ödeniyor bu Yeni Tesis Vergisi.

  • captainimsi  (25.11.21 09:42:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.