arabaya çarpıp kaçarlarsa ne oluyor?

diyelimki yolda gidiyroum bir araç çarptı bana ve kaçtı gitti.. plakasını filan alamadım.

bu durumda sigorta ve kaskom olduğu için bir hak iddaa edebiliyor muyum?
* etrafta dükkan kamerası vs.kayıt yapan bir kamera varsa bir hak iddaa edebilir miyim?

plaka+görüntü(kanıt) bulursan davayla falan olur anca.

kaskoyla zaten arabayı yaptırabilirsin.
  • jelly bear  (15.11.21 21:05:42)
Bana vurup kacti bi tanesi. On tamponu altima alip parcalayip 3 km sonra yakaladim pici. Az daha yere gomecektim. Meger araba onun degilmis, ondan kacmis.
Polisi aradim, rica minnet 1 saat sonra geldiler. Dedikleri sey "olay yeri bozuldugu icin biz tutanak tutamayiz" oldu.

Oyle bi sistem ki bu vurup kacani koruyor.
  • brkylmz  (15.11.21 21:37:29)
Carpıp kaçtıkları ile kalıyorlar, polis falan bile doğru dürüst uğraşmıyor. Brkylmz+1

  • primetime  (15.11.21 22:45:37)
Kaskonuz varsa;

Kaskonuza başvurup kendi hasarınızı yaptırabilirsiniz. Elinizde video kaydı, fotoğraf, plaka varsa çarpıp kaçanla ilgili, onları da kaskoya verirsiniz ve kasko hasarı ona rucu ettirir, sizin de hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

Kasko yoksa cepten yaptıracaksınız, trafik sigortası sizin hasarınızı ödemez, karşıya vereceğiniz hasarı öder.

Özetle kaskonuz varsa dert etmeyin.
  • John Bloor  (16.11.21 10:13:25)
önce alkollü olmadığınıza dair hastaneye gidip rapor alıyorsunuz. sonra savcılığa başvuruyorsunuz. mobese önünde çarpsa bile ölümlü kaza olmadıkça polisin bakma yetkisi yokmuş. bana ölmediğiniz için mobese kayıtlarına bakamayız demişlerdi.

  • marla is in my head  (16.11.21 11:01:22)