giriş seviyesi / basit strateji oyunu

daha önce hiç oynamadım. cities skylines ve civilization indirdim. cities güzel ama aşırı emek falan istiyor. civ falan biraz istediğim gibi ama teknik olarak pek sevmedim ve gerçek dünya kadar fazla dinamiği var.

bunlardan daha az mesai isteyen, daha basit olan oyunlar yok mu? şehir çiftlik falan kurayım bişeyler yapayım boş zamanlarımda

(bkz: mini motorways)
(bkz: mini metro)

  • 10032007  (15.11.21 12:31:48)
  • unalub  (15.11.21 12:41:34 ~ 12:42:05)
farkli konseptler biraz ama alternatif olmasi icin
(bkz: stardew valley)
(bkz: terraria)
(bkz: starbound)

civ'in eski versiyonlari daha az komplike olduklari icin onlar da uygun olabilir.
  • buzzlightyear  (15.11.21 15:38:02)
Cities skyline'a dahiyene bir şehir planı ile başlanmaz. Küçük bir kasaba oluşturmak üzere başlayın. Küçük bir sanayi kurup iş imkanı sunun. Böyle böyle büyütün. Bunun daha basiti olursa çabuk sıkar. Bir de civ kaç? Baya basit aslında oynaması. En basit seviyede açarsan zaten pek güçleri yetmez geçen oyuncuya.

  • baal  (15.11.21 19:36:55)