katalitik alınır di mi?

yıllar önce kullanırdık biz bunu. şimdi doğalgaz zamlarını düşününce katalitik almak mantıklı gibi geliyor. en büyük sebebi de evden çalışıyor olmam. bütün gün odada oturuyorum hareketsizlikten üşüyor insan ekstra, full kombi yakarsam maaş geldiği gibi başkentgaz'a gider. 350 liraya katalitik buldum. tübü de 150 olsa. iyi değil mi?

Şu soruda da konuyla ilgili cevaplar bulabilirsiniz.

www.eksiduyuru.com

Tüp fiyatları durmaksızın artıyor, tüp şu kadar diye insanın kafasında bir bilgi oluşması imkansız, her alışta artıyor. Ama almayı mantıklı bulursanız Turkcell'in ya da İpragaz uygulumasının falan kampanyaları oluyor.
  • hair freak  (03.11.21 09:54:49)
Evet de direkt dogalgazi yakmanin verimiyle kombi bir olur mu?

Tup 180 de en az 2-3 ay gitmez mi?
  • floydian  (03.11.21 10:23:34)
Tek oda da dogalgaz daha mantikli tup maxinum 1 ay gider ki bence gitmez bile.

  • kuzey li  (03.11.21 10:59:41)
alınmaz ya tek oda olsa bile kombi yak.

  • sizofren06  (03.11.21 11:40:40)
hangisi daha mantikli olur bilmiyorum

ama soyle bir olay vardi; millet gidip tupu lpg istasyonlarinda dolduruyordu ayda bir. oyle coook ucuza geliyormus vs vs

muhtemelen tehlikeli ya da yasaktir ama hala benzinliklerde goruyorum ara sira
  • foster  (03.11.21 11:52:47)
tüp tehlikeli geliyor bana, tek oda doğalgaz mantıklı.

  • xrated  (03.11.21 13:58:49)
sakın ama sakın alınmaz.

katalitik hitler almanyasındaki gaz odaları gibi bir alettir.

sanırım katalitik kullanılan zamanları anımsayamadınız.

katalitiği yakarsınız, çok güzel ısınırsınız, içerisi ısınır ama yaktığı gazı da oda içine verdiği için insanı aptal gibi yapar, şiddetli baş ağrısı yapar, bildiğiniiz tüplü şofben zehirlenmesinde çıkan aynı gazdır odaya saldığı gaz. uykunuz geldikçe gelir hatta gidip biraz uyuyayım derseniz hayatınızı bile riske atabilirsiniz, çünkü ortama salınan yanmış gaz miktarı her geçen süre artar bu da uykuyu arttırır. öldüğünüzü bile anlayamabilirsiniz.

sık sık havalandırmanız gerekir.

özetle yarım saat katalitik yanan odada sırf bu gaz yüzünden sersemler ve uyuklamaya başlarsınız.

ayrıca hiç ekonomik değildir bir ayda sadece akşamları 4 5 saat yaksanız bir tüp 1 hafta götürür. ayda 4 tüp yapar.

dolu tüpleri dahil bedava verseler kullanmak istemem, öğrencilik zamanlarımda 3 ay kadar kullanmak durumunda kalmıştım. çok rezil bişeydir.

tek oda yakmak veya elektrik sobası alternatifini düşünmenizi öneririm.

hermetik soba da olabilir. camı falan kesip bi şekilde baca çıkartılır.

illa alacaksanız 350 liraya katalitik almanıza gerek yok, şu an fiyatları yüksek bile olsa büyük tüpün tepesine takılan katalitik başlıkları var.

ben evde salonda vakit geçiriyorum, salonla mutfak da birleşik olunca, yok yemek kokusu, yok sigara dumanı derken sürekli havalandırıyorum, evin diğer odalarını yakıyorum ama salonu yakmıyorum.

1 adet 50 wattlıka ayak ısıtıcım var internette gördüğüm en ucuzunu aldım ve çok işe yarıyor.

bir adet de kumtel fanlı ısıtıcım var ikinci kademede 2000 watt birinci kademe sanıyorum 500 watt gibi bir ısı veriyor. çok üşürsem ikinci kademeye açıyorum 15 dakika kadar son derece yeterli oluyor ortamı da güzel ısıtıyor.

tabi lokasyon istanbul yani iklimi çok sert bi yer değil.
  • killerbee  (03.11.21 19:23:23 ~ 19:40:29)
"Tup 180 de en az 2-3 ay gitmez mi?"

Tarif ettiginiz gibi cok usuyen biriyseniz kesinlikle hayir.
  • hot potato  (03.11.21 19:48:44)
Vazgectim. Parayla rezil olmak olacakmis. Uc kurus fazla odeyip konbinin kopegi olurum. Sagolun.

  • floydian  (04.11.21 21:08:53)
katalitik yaktığın odayı havalandırırken muhtemelen ısıttığından daha fazla soğutacaksın veya en azından başa baş gelecek.

  • d e j i n  (04.11.21 22:35:42)