[]

Taft kahveyi nasıl muhafaza edeyim

Kavanozlar iş görür mü? Çok sık kahve içen biri değilim en az 6 ay gider yarım kiloluk paket. Ona göre bir muhafaza şekli önerirseniz daha iyi olur.

Birde bu paketlerin üzerindeki delik tam olarak ne şe yarıyor çözemedim. Vakum sanırım.

www.taftcoffee.com

 
cekirdek halindeyse hava almayan bir kavanoz is gorur ama cekildiyse 6 ay dayanmaz o

paketin ustundeki delik tek tarafli valf. hava veriyor ama hava almiyor.
  • nibba  (29.10.21 19:08:12) 
Öğütülmüş kahvenin tazelik ömrü işlemden sonraki 15 günde tükenir. Vakumlu bir cam kavanoz kullanır onu da doğrudan güneş görmeyen ve serin bir noktada tutarsanız bu süre 2-3 aya çıkar çekirdekte bu süre 6 ayı bulabilir. O yüzden öğütücünüz varsa çekirdek halinde alıp sonrasında 6 ay kadar vakumlu kavanozda muhafaza edebilirsiniz, öğütülmüş alırsanız da azar azar almanızı tavsiye ederim.


  • apocalipy  (30.10.21 12:12:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.