[]

acukayı nasıl yapmalı?

kimi tarifler pişirerek yaptırıyor, kimi tarifler hiç pişirmeden "onu at, bunu at, karıştır, koy kavanoza ye" diyor. acaba hangisi daha lezzetli olur? bizim bazı akrabalar da pişirmeden yapıyormuş gerçi ama garip geldi öyle de ya.
 
E kolayı var pişirmeden salça baharat ve zeytinyağını çok az miktarlarda karıştırıp dene baktın senin ağız tadına uygun daha önce yediklerine benzer tarif buysa devam edersin

Ben de pişirmeden yapılana alışığım
  • freebird5406_2  (24.10.21 17:09:26) 
biber salçası ve domates salçasını eşit ölçüde karıştırıp başlayabilirsin ; az da olsa sarımsak ezip koyman güzel olur . ben bolca cevizi havanda döverek hatta biraz büyükçe yarım leblebi büyüklüğünde kalacak şekilde avuç avuç ekliyorum .
kırmızı pul biber , tuz , karabiber , kekik ve kimyon eklenmeli . ( kimyon olmazsa olmaz )
malzemenin ölçüsüne göre yarım ya da bir limon sıkılmalı

pişirerek yapıldığını hiç duymadım biz izmir'de hep bu anlattığım şekilde yaparız .
biber salçasının ev yapımı olması hafif acı olması daha da süper yapar . domates salçası konserve de olsa olur .
  • devilone  (24.10.21 18:58:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.