[]

Google haritalarda hatali isletmeler

Merhabalar,
Google haritalardan bakildiginda civarimizda hatali isyerleri gozukuyor. Bu isyerleri de muhtemelen seo adi altinda veya mahallede gozukerek haksiz prim kazanmak isteyen dolandiricilara ait. Ornegin meskende oto yikamaci, restoran caddesinde fason yiyecek uretici gibi isletmeler. Her haritaya bakildiginda veya paylasildiginda bunlari gormek can sikiyor maalesef. Bu konuda Google ile nasil iletisime gecilebilir veya nasil bir resmi aksiyon alinabilir? Bu duruma goz yumduklarini, bundan kazanc sagladiklarini ve iletisime gecilmek istemediklerini saniyorum. 
hatali isletme bildir gibi bir buton var.


  • buenosdias  (14.10.21 15:01:56) 
Oraya gidip fotoğrafını çekip orada öyle bir şey olmadığını bildirebiliyorsunuz. Local Guide olmanız gerekebilir bunu yapmak için ama, evet olmak istiyorum diye basit bir işlemdi o da.


  • hedep  (14.10.21 15:04:33) 
ben sürekli bildiyorum hatalı işletmeleri. ara ara siliyorlar, mail geliyor.


  • co2s2  (14.10.21 18:27:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.