[]

öğrenci toplulukları ne işe yarıyor

mesela xyz düşünce diye bir topluluk kurmuşlar. insanları buralara üye olmaya iten motivasyon ne? dating yapmaya çalıştıkları belli olmuyor mu?
 
dating yapmaya çalışmak saklanması gereken birşeymiş gibi sormuşsunuz. dating yapmanın neresi kötü? tam da kafa dengi, benzer konularla uğraşan insanlar daha kolay birbirini buluyor işte??

ayrıca öğrenciyken katıldığım klüp şu anki mesleğimi (o zaman okuduğum, mezun olduğum bölümle ilgisi yok) belirledi. klüple başlayıp profesyonel oldum.

network meselesi de var. ama sizin sorduğunuz bu değil sanırım.
  • rewlack  (14.10.21 10:22:34 ~ 10:36:37) 
Seninle benzer düşüncede olan insanlarla sohbet etme şansın oluyor. Tabi ki date de çıkar çok normal. Ama çıkan arkadaşlık sayısı date sayısından çoook daha fazla. Üniversiteden kalma arkadaşlarımın istisnasız tamamı kulüplerde oluşan arkadaşlıklar.


  • zimbirik  (14.10.21 10:36:36) 
Üniversitede yapılan her aktivite (kantinde oturmak dahil) bence derslerin çoğundan daha önemli (üniversitede ders veriyorum). Motivasyon o konuya büyük bir ilgi de olabilir, sevgili bulmak da. İki-üç öğrenci bir konuda takip ettiğiniz birini çağırsanız onun sizi ciddiye alıp gelmesi de, yönetimin size mekan ayarlaması da zor olur. Kulüpler, topluluklar işe ciddiyet kattığı için kişi ve mekanları daha rahat ayarlıyorlar. Bir de bu yönü var.


  • cosmicstring  (14.10.21 10:48:33) 
Üniversiteye göre değişir. Tiyatro, sinema, hayvan/doğa toplulukları gayet amacına uygun çalışıyor. Arada dating olmuyor mu elbette oluyor ama bu öğrenci topluluğu özelinde olan bişey değil. Herhangi bir yerde kızlı erkekli 10 kişiyi toplasan yine dating olur. Hele ki bu topluluk üniversiteye yeni gelmiş kanı kaynayan tipler ise.

Diğer topluluklarda dating dışında; etkinlik başına para alma, bir topluluğun başkanı olup ünvan kazanma gibi sebepler olabiliyor.
  • infernalcadre  (14.10.21 10:55:26) 
Sadece bu topluluklar için değil dediğim, insanlar yutulmak sindirilmek ve yeniden uretilmek istiyorlar. Biz insanların çoğu kendimizi sevmiyoruz. Kanımca temelde bu var. Bu bir.

Üniversitedeyken katılmak istediğim kulüplerden biri felsefi düşünce Topluluğu ya da felsefe topluluğu minvalinde bir isimdeydi. Birkaç toplantıdan sonra gitmedim çünkü orada arkaplanda bir ton başka şey işliyor. Dating belki o grubu en az etkileyen ya da hiç etkilemeyen kısmıdır. Biri ya da birileri var, sacmalasa da yalan yanlış söylese de o halihazırda kabul görmüş olduğu için ya uyum sağlayıp yutulacaksin ya da gidiceksin gibi bir şey oluşturuyor bu. İşte oranın sağlayacağı imkanlar (date, network) vb. de arzunun orada temerkuz etmesini sağlıyor.

Birkaç dernekte de bulunmaya çalıştım ama yine bu sebeple olmadi benim için. Dating ve networking imkanları benim için zirvalari yutmanin önüne geçmedi. Ha demiyorum ki tutanlar için bu böyledir, değil, daha ziyade ne yuttuklarini bilmeyen pek çok olduğu için de var öyle şeyler.
  • encokbenisevinnolur  (14.10.21 13:11:22) 
üniversite hatta daha makro bakarsak okul bir network tür.. bu tip hadiselerde network için mükemmel zemin..


  • hunharca ben  (14.10.21 20:48:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.