Eviniz sigortalı ise ne boyutta olaylar için başvuru yaparsınız?

Evimde bir hasar oluştu ama sigortaya başvursam mı bilemedim.
Pencerelere demir takıldı. Banyonun penceresine takılırken çakmanın etkisiyle iç çerçevenin tavanındaki fayanslar düştü ve dışardan hava girmesine neden olan boşluklar ortaya çıkmış oldu. (Görsele bakınız.)

Bu fayansların yapıştırılması pek benim yapabileceğim bir şey değil. Madem evimi sigortalatmışım, acaba sigorta şirketinden mi talepte bulunsam?

bunu demirleri yaptirdiginiz adamlarin duzeltmesi gerek normalde ama bizde isini ahlakli yapan usta bulmak zor.

bence talepte bulunun, gelip yapsinlar.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.10.21 23:40:37)
nerede ne şartlarda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama o usta pezevengine gösterin orayı.

  • iddaaci  (07.10.21 23:59:46)
Poliçeye göre değişir, ucuz olandan almışsanız kapsamı dardır sadece çok acil şeylere bakarlar (elektrik, su tesisatı gibi). Poliçeyi inceleyin neler dahilmiş diye, eğer çözemezseniz arayıp sorun. Belki karşılar belki karşılamazlar ama şunu belirteyim karşılamazsalar bile size daha iyi usta çağırabilirler (parasını siz öderseniz ustaya) anlaşmalı oldukları networkten bununkinden daha iyi iş çıkarır kurumsal çalıştıklarından.

  • lutfen onume park etmeyiniz  (08.10.21 00:40:00)
Bu kadar küçük bir şey için sigortaya başvurursanız gelecek yılın sigorta primi daha pahalıya mal olabilir sanki.

Demiri takan ustaya gösterin +1
Ya da mahalleden bir usta bulun, on dakikalık iş için sigortaya başvurmayın bence.
  • kobuzchu kiz  (08.10.21 09:28:21)
sigorta şirketi bunun demir takarken olduğunu anlarsa size parayı öder, demir takan ustadan alır parasını.

  • michael_knight  (08.10.21 09:38:26)
Boşuna hasarsızlığı bozmayın bu kadar basit birşey için.

Seramikler kırılmadıysa yapıştırmak kolay;

1 kg açık kalekim alın (aslında marka bu, ama nalburdan böyle isteyin)

Bir kaba önce su koyun az miktarda, yavaş yavaş tozu dökün içine, su az gelirse yavaşca su ekleyin.

Yoğurttan biraz daha kıvamlı hale gelene kadar karıştırın, yoğurt-hamur arası bir kıvam olunca seramiklerin arkasına yeteri kadar sürün ve yerine yapıştırın.

Kuruyana kadar düşmesin diye altına koyacağınız tahta vs destekleri önceden hazır edin.
  • John Bloor  (08.10.21 10:25:09)