100 liraya Netspeed mi 185 Liraya TTNET mi?

4-5 senedir ttnet kullanıyorum pek sorun çıkarmıyor, santrale mesafe 55 metre ve vdsl destekliyor bu yüzden hızı 85’e çıkarmak adına paket değişimine gideceğim ancak tttnet 100 Mbps tarifesi 24 ay taahhütlü 185 lira. Diğer firmalardan Netspeed gözüme çarptı taahhütsüz ayda 100 liraya geliyor o da.

Aradaki 85 lira fark ucuz etin yahnisi durumu değildir değil mi? Yani bu kadar fark olmasından dolayı acaba diyor insan, hiç riske girmeden ttnetle iki senelik daha uzatmak daha mı mantıklı?

ttnetten kaç. Netspeed olur, türknet olur. Hangisi varsa o. 85*12 yılda 1000 kusur lira eder.

  • westblack  (05.10.21 23:39:45)
ttnet’ten kaç. turknet ttnet altyapısınıkullanıyo ama bin kat daha iyi servisi.

  • buenosdias  (05.10.21 23:44:07)
2 aydır Netspeed (35 Mbit- Fiber- 89 TL) kullanıyorum ve son derece memnunum. Ondan önce de TT kullanıyordum ondan da ücret dışında kalite anlamında memnundum. Netspeed'den kaçmak için bir sebep yok. Gayet F/P şirketi. Boş yere 85 TL bayılmanıza gerek yok.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (05.10.21 23:58:58)
netspeed müşteri hizmetleri insanı çileden çıkartabiliyor kısa bir örnek, akşam saatlerinde meydana gelen yavaşlama için müşteri temsilcisi "modeme giren hat kablosunu çıkartıp jack'ı nemli bir bezle silin" önerisinde bulunabiliyor. ama asıl sorun akşam saatlerinde CGN havuzuna atıyor olması. CGN havuzunda çıkarttıkları anda hız ve ping normale dönüyor. Türknet varsa tavsiye ederim üstelik artık CGN havuzu durumu yavaş yavaş ortadan kalkıyor çünkü IPV6 ya geçiş yapmaya başladı türknet. şu anda IPv6 ile CGN siz internetin tadını çıkartıyorum

  • delikedidilimiyedi  (06.10.21 03:20:42)
turknet al.

edit : turknet ttnet altyapısını kullanıyor, evet, fakat bazı yerlerde kendi altyapısını kurmuş durumda. ben önceden ttnetten çalışan arkadaşımla sorunları hallettiriyordum ancak şu anda o müdahale edemiyor, kendi yapılarını kurdular dedi.
  • lostys  (06.10.21 08:53:35 ~ 08:54:49)
hocam turknet'in kendi altyapısı varsa şu an en iyi o denebilir. eğer yoksa turktelekom altyapısını kullanan en ucuz firmaya geçebilirsin. 4-5 senedir kullandığınıza göre altyapınızda bir sıkıntı yok. nedspeed'i gözünüze kestirdiyseniz adamlara başvuru yapıp hizmet taşıtın (ttnet'i kapatıp bunalra sıfırdan başvuru yapmayın, port sıkıntısı varsa ortada kalırsınız). ben yaklaşık 4-5 senedir netspeed kullanıyorum, bir sıkıntısını görmedim kendi adıma. arada nadiren bağlantıda kopukluklar oluyor ama o da ttnet tarafı yüzünden.

  • shadowfollower  (06.10.21 09:48:48)
Her iki evim de santrale çok yakın: Birisi 30mt, diğeri 200mt. Her iki evde de Türknet kullanıyorum. Vdsl2 ile uyumlu Asus DSL AC750 modem kullanıyorum. İlk evde hız 75mbps, İkinci evde 55-60mbps net. Tek kıstas geçiş yapınca VAE altyapısına geçilmesini istemek. Hepsi bu. Ödediğim fatura da 99 TL.

  • mahsus mahal  (06.10.21 16:00:40)