Priz coklayici kullanimi

Duvardaki sokete golyat takip ustune 4 priz takmakla uzatma seklindeki kabloya 4 priz takmak arasinda bir guvenlik farki var midir cihaar icin?

Kaliteli bir çoklayıcı ise ve kablosu da kaliteli ise fark yoktur. Önemli olan kablonun aşırı ince olmaması. Yoksa ısınır ve tehlike yaratır.

  • bana kedicik derdi  (24.09.21 21:26:30)
takacağın aletlerin toplam kaç amper çekeceği önemli.

kablo ve priz de o ampere uygun olmalı.

bazı prizlerde watt yazar bazılarında amper yazar ama watt'ı ampere çevirebilirsin sonuçta.

adi maldan uzak durmakta fayda var özellikle kablo, öküz gibi kalın kabloya çanta kaynak takmıştım, saniyesinde eridi. sırf üç kağıt yapsınlar diye plastik kısmını kalın yapıp üzerine de ona göre yüksek bi amper değeri yazmışlar kafalarına göre.
  • killerbee  (25.09.21 00:45:38 ~ 00:45:57)
Kablo yok da duz golyatsa fark eder mi peki?

  • floydian  (25.09.21 01:18:46)
tabi onların da yazar bi köşesinde.

www.hepsiburada.com

sanırım iso kodları yazdğı için çoğundan bişey anlamıyoruz ama bu attlığım linkte yazıyor mesela.

sırf bu yazanı bulmak için 20 tane marka gezdim anca buna denk geldim.

muhtemelen kablo olmadığı için bunları da ev tesisatının çektiği normal yüke göre bir standartta yapıyolar.
  • killerbee  (25.09.21 01:27:15 ~ 01:28:32)
Çok yük çeken güçlü aletler değilse, basit elektronik cihazlar ise (telefon-tv-pc vs) sorun olmaz.

Yüksek güç çeken cihazlarda ise kablo kalınlığı ve uzunluğu önemli, kalitesiz ve uzun kablo yüzünden yavaş çalışan motorlar, yük asansörlerine çok şahit oldum.
  • John Bloor  (25.09.21 11:11:53)