Instagram depresyon iliskisi

Cok guzel hayatlar,cok guzel insanlar var be.
Her gece bakip ic cekiyorum.Ve asiri mutsuzum.
Ulkedeki genel mutsuzlugun nedenlerinden birisi bu olabilir mi?

Gerçekten mutsuz olduğunu bildiğin birinin mutluluk pozlarını görünce geçiyor o.

Başlarda herkes bunu yaşar sonra kendi paylaşımlarına da bakınca anlıyorsun insanlar sadece göstermek istediği tarafı paylaşıyor bu da çok normal.
Bunalımda olduğum dönemi insanlarla paylaşmak istemem ama eğlendiğim bir anı paylaşmak isterim gibi...
  • mutekebbir  (20.09.21 09:34:59)
www.wsj.com
www.thedailybeast.com
www.newshub.co.nz

Instagram'daki o çok güzel insanların çok büyük kısmı (yine çok güzel olsalar da) teknolojinin nimetleriyle öyle gözüküyorlar. Sırf filtreler Photoshop'ta göbek küçültmeler değil, plastik cerrahiyle de.

Yine Instagram'da müthiş eğlenen, aşırı şahane yerlerde gezen insanlar da eve dönüp bulaşık yıkıyor, anasıyla babasıyla mandalina soyup yiyor, karnını kaşıya karşıya televizyon izliyor. Ama tabii ki karnını kaşıya kaşıya televizyon izlediğini paylaşmıyor, niye paylaşsın ki?

Influencerları, sosyal medya sosyetiklerini takip etmeyi bırakın akıl sağlığınızı bu kadar etkiliyorsa. Sevimli kedi, köpek, keçi, panda hesapları var, onlar daha iyi.
  • kobuzchu kiz  (20.09.21 10:26:49)
yook lan. en güzel açıyı bulana kadar uğraşıp bir de fotoşopla cildimdeki kusurları siliyorum. sonra süpper mutluymuşum gibi yazıyorum ama neler çektiğimi görseler.. eh gidip de "of çok mutsuzumm, of eşşek kadar sivilcem çıktıı" yapamam haliyle. yani senin üzülmen için hiçbir şey yok. "lannn ne güzel kızlar" var diyorsun ama gerçek hallerini bir gör gel de. yapma böyle.

  • sana bir sarki yazdim fernando  (20.09.21 18:19:00)