[]

alana hakim isim hali_ ingilizce

"SAP konusuna hakim biri olarak ahmet..."


"Ahmet as the one who has a master in the sap field" demeyelim de ne diyelim
?

master, mastred tam olmuyor.. alana hakim/konunun uzmanı anlamında ne var?

 
specialist, specialize


  • integrative  (09.09.21 15:26:57) 
Ahmet as a SAP specialist


  • nahtoderfahrung  (09.09.21 15:31:14 ~ 15:31:25) 
Specialising in Sap, ahmet .....


  • baldur2  (09.09.21 15:33:56) 
specialist de artık başka bi anlam kazandı sanki günümüzde? :/
yani kariyerde bir pozisyon gibi..
ya SAP dedim diye mi öyle oldu :(

"dedem, tavlada her türlü oyuna hakimdir".
"annem latin amerika danslarına hakimdir" derken de mastered veya specialist tam karşılamıyor gibi. bilemedim, ne dersiniz?
  • jimjim  (09.09.21 15:39:50) 
SAP sektörünün içinden bildiriyorum specialist tam karşılıyor. başka bir anlamı da yok. master daha çok title gibi bir şey, master of sap dersen çok garip olur.


  • nahtoderfahrung  (09.09.21 15:43:40 ~ 15:44:58) 
expert in SAP
knowledgeable in SAP
vast experience in SAP

vs..
  • cooperr  (09.09.21 16:11:47) 
Ayrıca sadece örnek olarak verilmediyse sap modül bilgisi eklemekte de fayda var


  • nickimin hakkini veremedim  (09.09.21 16:50:58) 
Ahmet, as an SAP specialist, will go to a concert. (virgüllerin doğru kullanımın görmeniz için cümle kurmak daha iyi oldu)

ya da

As an SAP specialist, Ahmet will go to a concert.

tabii aslında specialist kelimesi sanki Ahmet'in sadece SAP'den anladığını belirtiyor gibi. "Hakim olmak" farklı bir şey, başka şeylerin yanında SAP'ye de hakim. Expert kelimesi olabilir daha mı iyi olur acaba?

ya da "Ahmet, with his command of SAP, will go to a concert" daha mı doğru oldu acaba? Command yerine knowledge ya da experience de düşünülebilir.
  • co2s2  (09.09.21 18:02:24) 
Ahmet is someone who has wealth of experience on SAP
Ahmet has hands-on experience with SAP,

  • camussar  (09.09.21 18:35:35) 
specialist bu sektörde farklı bir anlama da geliyor olabilir, yani dediğin gibi bir title olarak günümüzde kullanılıyor. anlam karmaşası yaratmayalim. senin dediğin manada have comprehensive knowledge of SAP olabilir.


  • sana bir sarki yazdim fernando  (09.09.21 20:16:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.