[]

Komşular, mahalle sorunu ve yaşam

Merhaba ailevi ve çevresel sorunlar hakkında konusmak uzere bunu yazıyorum. Cok luks temiz sakin iyi bir bolgede yaşamiyoruz. Simdi biz uzun suredir ev sahibiyiz. Ve genelde cevrede oyle oturmus. Yanimizda oturan da ev sahibi. O Evin kadıni anneme takmis durumda. Kadin engelli. Yani bariz zihinsel psikolojik sorunlu. Surekli evde bagiris cagiris kavga dovus eksik olmaz. Engelli yine ayni kendi gibi cocuguyla kufurlesir dover. Biz bunlarla yillardir konusmayiz. Cunku kadin dedigim gibi sorunlu surekli bulasir insani dikizler toz cikartir bir sey deriz uste cikmaya calisir ses gurultu cikarir. Ailecek de laf anlamaz keko tipler. Bu kadini eşine de evdekilerine de bir suru kez sikayet etmisizdir ve hakli oldugumuzu da bilirler uyarirlar kadini kusura bakmayin derler vs konu kapanir. Ama sorun devam eder yine. Neyse simdi bizimkiler de mesela bak bu kadin yine bunu diyor, bak bak bak biz variz ya ondan boyle yapti, bak yine laf carpiyor bize gibisinden konusuyorlar kendi aralarinda ailem. Neyse ne bosverin dinlemeyin desem de bizimkiler bak bunu dedi bunu yapti gibisinden seyler konusuyorlar. Artik ben de takinti oldum bu insanlara. Kavga derecesine getirdiler. Ornek veriyorum bir sey olacak ben olmayacagim birileriyle birbirimize girecegiz diye evden bile gidesim gelmiyor o noktadayim ben de doldum. Evde olmak istiyorum hep. Yani simdi engelli dedim diye ya ne diyorsun demeyin siz anladiniz konuyu sinir hastasi şizofren anlaminda dedim engelliyi. Bilmiyprum ben ne yapiyorum ne yapmaliyiz yazmak istedim sadece
 
Şimdi karşıdaki sağlıklı bir insan olsa yaptırım uygularsınız ne hakkınız varsa onu araştırarak avukat yardımıyla lakin diyorsunuz ya ‘engelli’ o zaman yutup önünüze bakmalısınız. Ha dayanamıyoruz diyorsanız da bi avukata gidin bu konuyla ilgili yasa falan var mı ordan yürüyün.


  • fıytfıyt  (03.09.21 23:03:17) 
Engelli olmasa hele de zihinsel yapılacak bir sürü şey var ama zihimsel engelliyle uğraşmak zor ne zoru imkansız.

Ya aynı şekilde devam edip yaşayacaksınız ya da evi satıp başka bir yere taşınacaksınız kiravı olsalar bir şekilde çıkattırırdınız ama böyle zor.

Allah yardımcınız olsun, çok iyi anlıyorum sizi o ortamda yaşamak sizleri de yıpratacak. Ki görünüşe göre başlamış zararları hepinizde.
  • kirmizipilotkalem  (04.09.21 11:15:48) 
Taşının gitsin , keyfinizi bozmayın


  • kleider  (04.09.21 11:56:21) 
"Cok luks temiz sakin iyi bir bolgede yaşamiyoruz."

"Ailecek de laf anlamaz keko tipler."

"Kavga derecesine getirdiler. Ornek veriyorum bir sey olacak ben olmayacagim birileriyle birbirimize girecegiz diye evden bile gidesim gelmiyor o noktadayim ben de doldum. Evde olmak istiyorum hep."

"Yani simdi engelli dedim diye ya ne diyorsun demeyin siz anladiniz konuyu sinir hastasi şizofren anlaminda dedim engelliyi."

3. sayfa haberi olmak istemiyorsaniz bir ortadogu ulkesinde lafla kavga ile cozulmeyecek meseleler icin lafa kavgaya girmeyin. kadin size saldirir, kendinizi savunursunuz, kocasi mutfaktan bicagi kapar saplar "serefini" kurtarmak icin, gozunu de kirpmaz. hic muhabbetimiz var, "hakli oldugumuzu bilirler" guveni icine girmeyin. kekolarda kafa oyle calismiyor. sikayetlerinizi tolere ediyorlar sadece. olay buyurse tepkileri de buyur. kavga cikarsa "aa onlara da hak veriyorum aslinda" diyerek davranmazlar.

kabus komsu meselesinde (karsidaki illegal bir sey yapmiyorsa) laf anlatma ve meselenin cozulmesi, kavga etme ve meselenin cozulmesi gibi durumlar yoktur. 3 potansiyel cozum var:

1) durumu kabullenmek
2) kendini sinir ede ede yasamak, gerektiginde canini tehlikeye atmak ama problemin aynen hatta kotuleserek devam etmesi
3) evi satip tasinmanin bir yolunu bulmak, bu sefer komsu sansinin daha iyi olacagini ummak.
  • robokot  (04.09.21 12:24:08 ~ 12:26:51) 
@kirmizipilot @kleider @robokot tesekkurler ama su an icin taşinma mumkun gozukmuyor. @fiytfiy bi avukatla vs konusmadim resmi olarak ne olur bilmiyorum

Dedigim gibi yani aslında genel olarak bi sorunlar. Sadece kadin olmasada. Hic olmasalar daha iyi. Tasinmak dedigim gibi pek mumkun gozukmuyor. Artik dedigim gibi ben de ev koruyucusu gibi bir yere gidesim gelmiyor
  • optimistbakunin  (04.09.21 13:02:20) 
Bu tip sorunlu insanlarla uğraşılmaz. yarın öbür gün kafası atar bıçak, tabanca ne varsa saldırır. O komşu yokmuş gibi davranacaksınız.


  • komando kani var bende  (04.09.21 13:56:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.