Çocuklu aile

Merhaba,

Çocuklu bir aile için (ortaokul) sahrayı cedit mi daha iyidir yoksa ataşehirde sitelerden bir ev mi?

Sahrayı cedit tabi ki. Yürüme mesafesinde 8 adet park var.

  • suicides underground  (15.08.21 21:53:09)
sahrayıcedit tarafından yeni ev bulursanız ve bütçenize uygunsa, ataşehirde oturan biri olarak orası daha iyidir diyebilirim. ataşehir dedin mi de bölge çok geniş, barbaros, örnek, fetih bir sürü mahalle var ama oradaki mahalle ortamı yok.

  • roket adam  (15.08.21 22:57:19)
öncelikle teşekkür ederim, @roket adam açıkçası bahçesi olan siteler var o tarz bir yer istiyorum. sahrayıcedit tarafında bu tarz bahçeli siteler ya yok ya da aşırı uçuk.

ataşehir'de bu tarz siteler sahrayı cedit fiyatına ama en azından bahcesi var bisiklete falan binilebilir.

suicides 8 park var ama işte parka da çocukkendisi çıkıp gidebilecek derecede mi bu yüzden site tercih ediyorum ama bilemiyorum şimdilik.
  • liberal  (16.08.21 09:06:59)
ataşehir mercan sitesine bakın, biraz eski ama sağlamdır.

  • nuisance  (16.08.21 10:35:42)
Sahrayı cedit değil de biraz daha kozyatağı tarafına baksanız daha mutlu olabilirsiniz park açısından. Fikir vermesi için en son oturduğumuz sokak erenköy ruh sinirin karşısında Şelale sokak. Bu sokaktan yürüme mesafesi çok fazla park var çıkmaz sokak olduğu için çocuklar rahatça oynuyordu. Tabi buralarda yeni evler aşırı pahalı ve küçük, eskiler de kentsel dönüşüme gidiyor.

  • suicides underground  (16.08.21 11:27:08)
sahrayı cedit tabii ki.

  • blatta hiberna  (16.08.21 11:28:22 ~ 11:28:43)
@suicides underground, erebköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin alt tarafı harika, bayar caddesinden aşağı doğru yürüdüm ve hastanen,n daha güney kısmında gündüz vakti kuş sesleri duyunca burası istanbul mu diye sormadan edemedim.

Fakat park konusunu çok inceleyemedim. aslında sahrayı cedit dedim ama asıl baktıgım yer sahrayıcedit bu koza mesa'nın yapıldığı atatürk caddesinin başlangıcından bostancı marmaraya kadar olan yer.

Evler pahalı ve yeni evler genelde 65 metrekare olması kötü.
  • liberal  (16.08.21 11:47:59)
kozyatagi acibadem tarafina da bakabilirsiniz. kiriton curi parki vardir, genis guzel bir parktir. ana caddelerden biraz uzaklasip icerilere dogru girdiginizde cok sakin sokaklar bulabilirsiniz, cocuklariniz mahalle icinde rahatlikla dolasabilirler. atasehirden farkli olarak yurume mesafesinde bir cok market, semt pazari da vardir, size de kolaylik olur.
senesenevler-kozyatagi bolgesini inceleyin bence.

  • 65 derece  (16.08.21 18:15:42)