Kediler sessizlik mi sever yoksa sıkılırlar mı?

Arkadaşlar evden çalışıyorum ama mesai saatlerinde yerimden kalkamıyorum çok yoğun ve bir iki el atmak dışında kızımla ilgilenemiyorum. Ev tamamen sessiz klavye sesi dışında. Genelde kedilerin sessizliğ sevdiğini biliyorum ama hayvan sıkılıyor gibi de görünüyor gözüme. Şöyle hafif bir müzik açmak mı mantıklı yoksa sessizlik daha mı iyi olur bu sıkıldığı saatlerde sizce? Siz ne yapıyorsunuz benzer durumlarda?

Sizin varlığınız bile yeter bence. Çok gürültü sevmezler diye biliyorum ama bizimki gürültülü ortamda bile çok rahat ediyor. Çok da dert etmiyorlar ortamı bence. Havayi daha çok dert ediyorlar bence. Sıcağı hiç sevmiyor bizimki mesela

  • beni sen öldürme  (10.08.21 22:40:58)
Sesle bi ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Biraz kedinin karekteri ve yaşıyla ilgili. Kimisi bi top bulur dakikalarca oynar. Kimisi de huysuz huysuz dolanır.

  • cilekli krep  (10.08.21 22:45:24)
Topla oynatıyorum ben ev içinde. Ara sıra bile oynatsanız en azından biraz hareket etmiş olur. Benim kedim evde insan arıyor, yani köşede sessizce otursam bile yeterli onun için, evde kimse olmadığında yalnız hissediyor. Eve döndüğümde verdiği tepkilerden anlıyorum onu da. Birkaç tane kedi oyuncağı alın bence kendisinin de oynayabileceği.

  • tamam sakinim  (10.08.21 23:05:42)
Ben kedi müziği açıyorum David Teie music for cats yazarsanız çıkar, spotify’da listesi var başka yerlerde de vardır heralde. Kedi oyuncakları da işe yarıyor, 3 katlı dönen top oyuncağı mesela asla modası geçmeyenlerden :)

  • megalomaniac  (10.08.21 23:31:13)