[]

Kilo vermeden şekeri bırakmak

şimdi ben şekeri ve sağlıksız yağlı gıdaları bırakmak istiyorum ama kilo vermek de istemiyorum, böyle bi şey mümkün mü?

bir de 182 boy 68-69 kiloyum ama göbek hafif yağlı bunu kilo vermeden nasıl eritebilirim ve hatta kilo alırım?


 
mümkün, protein yersin şeker yerine.

göbek için liposakşın yaptırırsın yoksa gitmez o
  • yazar yazmaz yazan yazar  (10.08.21 15:45:55) 
Protein gr * 2-2.5 yaparsin günlük bir de güç antrenmani yaparsın. Kas yapar yağ yakarsin.


  • logisticsmanager  (10.08.21 15:59:28) 
sanırım sen kassızsın. Kas yağa göre daha ağır çünkü. Bu boyda bu kiloda olup göbeğinin olması bunu gösterir.

KAs çalışması yapıp aynı hayatındaki sağlıksız şeyleri çıkartırsa o yağlar gidip kaslar gelir zamanla.
  • zimbirik  (10.08.21 16:06:26) 
bolca mekik çek


  • avatar is back  (10.08.21 16:14:27) 
kilo almak/vermek büyük çoğunlukla günlük kalori miktarınızla ilgili olduğundan bıraktığınız şekerli yiyeceklerin kalorisi kadar öğününüze gıda ekleyin. basit karbonhidrat yerine kaliteli olanlarını tüketin örneğin pirinç yerine bulgur yulaf vb. bol sebze meyve ve her öğünde mutlaka protein alın. eğer kas kütlesini de arttırmak istiyorsanız kilo başına en az 1,6-en çok 2 gr. günlük protein alın.

özetle akdeniz tipi beslenmeye geçmek, haftada en az 150 dk. egzersiz yapmak beslenme uzmanlarının ve dünya sağlık örgütünün genel tavsiyeleridir (uzman değilim)
  • windymimas  (10.08.21 16:46:12) 
Muhtemeln sizinle aynı vücut tipindeyiz.187 boya 78 kiloyum.göbeğim var,kas yok.Yumurta yutmuş solucan gibiyim:))
5 yıl önce şekeri ve zararlı besinleri (markette satılan herşey) bıraktım.Hiç kilo vermedim.Sporla falan da işim olmaz.Ne şişmanlıyorum ne de zayıflıyorum.

  • arenas  (10.08.21 17:19:20) 
bu arada mekik cekme


  • aokp  (10.08.21 21:13:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.