[]

Rüya

Üç dört tane olay var sürekli bunlarla ilgili rüyalar görüyorum.

Örneğin bu sabah yine kendimi evimde gördüm. Ama daha önce evde fark etmediğim bir oda varmış. O oda meğer dışarıya açılan bir kapıya sahipmiş, o kapının da kilidi tutmuyormuş. Bu kapıyı fark etmemle eve yabancı birileri girmeye başlıyor veya birileri gelecek endişesiyle o kilidi onarmaya çalışıyorum. Her seferinde evin farklı bir odasını keşfediyorum ve dışarıdan bir tehlike gelecekmiş gibi korkuyorum. Kapıları onarmaya çalışıyorum, bazen birileri gelip zorluyor kapı kırılıyor. Konsept hep aynı.

2 yılı aşkındır yalnız yaşıyorum. Cinsiyetim önemli mi bilmiyorum ama kadınım. Acaba bilinçaltımda evde tek başıma olmam ile ilgili bir kaygı yatıyor olabilir mi? Çünkü günlük hayatımda evde tek kalmaktan korktuğum bir gün bile olmadı. Bunun endişesini normal bir zamanda hiç yaşamadım. Hatta yalnız yaşamaktan keyif de alıyorum. Ama farkında olmadığım korkularım mevcut diye düşünmeye başladım. Bilmiyorum yanılıyor muyum?

Bu arada bu şekilde sık sık gördüğüm birkaç rüya daha var. Hepsi için aynı genellemeyi yapabilir miyiz? Gerçek hayatta yüzleşmekten korktuğum, hatta aklıma dahi getirmediğim şeylerle bir şekilde rüyamda yüzleşiyor olabilir miyim? Teşekkürler.

 
Psikoterapi sürecinde rüyalardan da sıkça bahsedildiğine göre bilinçdışı bastırdığınız bir durumu rüyanızda görüyor olmanız çok olası. Direkt olarak eve biri girecek diye korku olabileceği gibi bambaşka kişisel bir güvenlik, istila kaygısı da yaşıyor olabilmeniz mümkün.

(Bilimsiz yorum)
  • hedep  (28.07.21 15:01:51) 
Aynı tecrübeye sahibim. Çözümü erken kalkmakta buldum. Yaz kış altıda kalkıyorum. Uyumaya devam edersem kabuslar başlıyor.


  • yuyu  (28.07.21 17:14:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.