[]

Lens ile yakını görememek

1.25 miyop astigmatım. Gözlükten lense geçtim bugün, doktor astigmatım düşük olduğu için 1.25 miyop lens verdi. bausch lomb purevision 2 hd lens kullanıyorum şuan. Yarım saat önce taktım, uzağı mükemmel görüyorum ama yakını biraz bulanık görüyorum ve odaklanmakta da sorun yaşıyorum gözüm dalıyor gibi oluyor. İlk kez lens kullanıyorum, bu durum normal mi yani zamanla gözüm alışır mı yoksa derecesinde bir problem olabilir mi?
 
Lens değil, fakat gözlük kullanırken numaram değiştiğinde ve yeni gözlük aldığımda bir süre hem yakını görmekte, hem de derinliği algılamakta (yere bakarken falan) zorlanıyordum. Fakat bu bir süre sonra geçiyordu, göz alışıyordu herhalde bilmiyorum. Eğer devam ederse doktoruna tekrar gideceksin.


  • malheiros  (27.07.21 13:17:57) 
Optisyenim.Miyoplar yakını gözlüksüz/lenssiz daha iyi görür..İkinci olarak da gözlükte astigmat olup , lenste astigmat yoksa bir alışma süreci vardır.Ve de dünyanın en mükemmel lensini de taksanız gözlük kadar net göremezsiniz kesinlikle.


  • ayağiniza gelen overlokçu  (27.07.21 13:35:26) 
Miyopta gözlükle/lensle yakın çok iyi görünmüyor +1. Kitap okurken gözlüğü/lensi çıkarıyorum ben genelde.


  • playing star again  (28.07.21 00:06:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.