düğünde takı.

yakın zamanda düğünü olan yakın, veya hatta en yakın arkadaşınızın düğününde ne taktınız?

Yakın arkadaşıma da çeyrek taktım, en yakın arkadaşıma da

  • burty  (26.07.21 13:10:16)
Durumum kötü olduğu için bir şey takmadım. Gittim 1 saat göründüm geldim.

  • kanlakarisikyagmur  (26.07.21 13:14:26)
Butceyle alakali bir sey. yakin arkadas grubumda ortak altin bileklik aldik kisi basi ceyrek altin parasina.
benim yakin arkadasim da evlenme durumumda esya hediyesi ile hediye alacakti(supurge gibi)

ben yakinima muhtemelen ceyrek takardim+icimden gelen baska bir hediye daha eklerdim ama en onemli boyle zamanlarda yaninda olabilmek, destek olabilmek. cunku "en yakin" demissiniz. eskiden umursamazdim da nisanlaninca cok ihtiyaci gordum
  • ala09  (26.07.21 13:17:18)
çeyrek taktım çünkü 1 hafta önce de o bana çeyrek takmıştı:)

çok yakın arkadaşınız değilse 100 liradan 1 kuruş bile yukarı takmayın. çünkü geri gelmiyor.

düğünüm olalı 1 ay oldu. taktığım/ anne babamın taktığının yarısı ancak geri geldi. ne çeyreklerin yerine gramlar, 200 liralar geldi. hayatımın geri kalanında hiç kimseye 100 liradan fazla takmamaya yemin ettim. alemin enayisi ben miyim lan.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (26.07.21 13:18:43)
Ben bana kimse takmasın ben de insanlara takmayayım kafasındayım. Onun da size alacağından eminseniz çeyrek yoksa gram takın

  • Hallegadola  (26.07.21 13:24:07)
geri gelsin diye takı takılmaz. Bu tip borç verme mantalitesinden sıyrılın. Yorumları okudum da dudağım uçukladı. Neyse ki çevremde böyle sığ düşünen insanlar yok.

Biz çift olarak evlenen çiftin iki tarafını da çok iyi tanıyorduk. 1 er çeyrek taktık.

Biz evlenirken de onlar 1 çeyrek ve 100 euro taktı geçen ay.

takı takmasalar da umursamazdım. Bütcenize göre bir şey takın geçin. Zaten en yakın arkadaşıysanız çok fazla koşturursunuz düğünde kimse sizden takı beklemez.
  • zimbirik  (26.07.21 13:34:42)
Yakin arkadaslarim gram takti. Ama esim kendi arkadaslarina zamaninda ceyrek taktığı icin onlardan ceyrek geldi. Butce meselesi biraz da tabi ama dugune gidiyorsaniz en azindan yemeginizi karsilayacak bi miktar takmak gerekir.

  • rayde  (26.07.21 13:46:01)
Kardeşime çeyrek, kalana gram

  • lcha  (26.07.21 13:52:15)
çeyrek

  • ya ben lan neyse  (26.07.21 13:53:36)
yakınlığa göre (çok yakınsa çeyrek) takı takılır ya da cash (250 ve 200 civarı) takıyorum.

nakit az verdiğimi düşündüğüm arkadaşlarıma daha sonra ev hediyesi almaya çalışıyorum.
  • avatar is back  (26.07.21 14:02:09)
Döviz tak. Paran korunsun.

  • bir demet ben  (26.07.21 14:15:24)
Yakın arkadaş --> çeyrek. Zaten yakın olmayanlara da kesinlikle gitmiyorum, çile oluyor.

Fi tarihinde tam ve yarım taktığım insanlar da oldu ama arkadaşlığa gereksiz bir yük bindiriyor, o yüzden max çeyrek takmanı öneririm durumun olsa bile.
  • roket adam  (26.07.21 14:23:18 ~ 14:24:00)
yakin zamanda olmadi ama yakin arkadaslara tam takiyorum. kuzenlere de tam. baskalarina ceyrek.

  • lemmiwinks  (26.07.21 14:52:40)
en yakın arkadaşıma yarım taktım.

  • nonik  (26.07.21 14:56:42)
yakın arkadaşlarıma çeyrek takarım. yakın olmayan kimse evlenmedi ya da çağırmadı henüz. yakın olmayana ya gitmem ya da 200 tl takarım sanırım.

  • jelly bear  (26.07.21 16:06:31)
arkadaş - 200 tl
yakın arkadaş - çeyrek
dost - tam ya da bilezik.
  • makarnavodka  (26.07.21 16:37:59)
Yakın arkadaşım evlendiğinde bekardım, tam altın takmıştım. Şimdi evlense ancak çeyrek. Ekonomi sebepli...

  • SiyamkedisiZorro  (28.07.21 15:13:11)
En yakın arkadaşıma maaş alamamama rağmen tam taktım. Geçen hafta çok da yakın olmayan ama beni çok sevdiğini bildiğim arkadaşıma yarım taktım.

Bu arada muhtemelen yazan herkesten kötüdür durumum. Ama altın onlar da bana taksın diye takılmaz. İnsanlar düğün zamanı gerçekten çok ciddi masraflara giriyor ve altının amacı da zaten bu masraflara destek olmak. Çok yakınlara yarımdan aşağı takılmamalı bence.
  • jacque  (28.07.21 15:21:24)
çeyrek. kuzene de çeyrek takacağım. üstü zengin işi. ben bekarım.

  • bohr atom modeli  (29.07.21 01:40:16 ~ 01:40:31)