Motosiklet

Youtube'da bir yığın motosiklet kaza videosu var. Bazıları küçük şeyler ama ciddi kazalar da var. Ki küçük şeylerde bile az da olsa maddi zarar çıkıyor. Bu kadar sık kaza yaşanırken insanlar neden motosiklet alıyor? Ne avantajları var? Yakıt olarak arabayla karşılaştırıldığında nasıl bir fark oluyor?

yakıtı zaten hiç karşılaştırılmaz sanırım

asıl avantajları bence;
*park yeri sorunu yaşamamak
*sürüşünün keyifli olması
*satın alırken çokkk ucuz olması
*araba kadar masrafının olmaması

ama sormaya çalıştığın asıl sorunun cevabu sanırım şu; milyonlarca otomobil kazası da var ama insanlar kullanmaya devam ediyor.
  • abuzer  (24.07.21 21:11:36)
@abuzer, otomobil kazası da çok oluyor tabii ki de motor kazası bana çok bedavadan geliyor. Yani adam düşük hızla giderken bile bir yere çarpıp motordan düşüyor, sürükleniyor. Bir yeri kırılsa boş yere sağlığı gidecek. Arabada hiç değilse arabadan çıkmıyorsun kolay kolay.

  • dissendium  (24.07.21 21:14:19)
Sahile gitmem arabayla 1 saat motorla 5dk suruyor.

Hadi gittin park yeri parali ya da parasiz imkansiz.
Bir sekilde park ettin donuste 1 saat park kuyrugu.

Yakit zaten komik. 1.8 yakiyor araba 10 yakiyor 5 kati gibi gozukse de fark daha cok.
Cogu araba trafikte dururken yakiti saymaz.

Bu tarz kullanimda kaza yapmazsin zaten arabalar gidemiyor bekliyor, istanbul'da 7/24 trafik oldugu icin kaza sansin dusuk.

Trafiksiz yere de arabayla gidiyorum zaten.
  • divit  (24.07.21 21:50:22)
köpeğe çarpmamak için devirdim 2 yıl önce motosikletn %30 u kadar maliyet çıktı. Köpek benden önce kalktı :)

Park sorunu yok, trafik sorunu yok, marşa bas git, işletme maliyeti az, gözünüb önünde hep, dikkat çekiyor, şekil şukul, rüzgarı kucaklıyorsun, doğayı kirletmiyorsun, yaşamın ve canlıların değerini daha iyi biliyorsun, keyifli.

Kaza hep olur. 8 senedir otomobil ehliyetine sahibim hani şu 18 ine girer girmez alanlardan. Ama sürüşümü motosikletten önce ve sonra diye ikiye ayırıyorum. Advance Riding Skills eğitimi aldım şu mayıs ayındaki tam kapanmada. O kazalar öyle değerli bilgiler içeriyor ki. Mayıs öncesi ve sonrası diye de ikiye ayırdım sürüşümü. Artık trafikte herkes kafasını çevirip bu motosikletli bunu nasıl tahmin etti de kurtardı diye izliyorlar. Yani kaza hep olur yeter ki ders çıkarmayı bilin.

Ayrıca Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden vazgeçmez diyerek motosikletimi sürmeye gidiyorum, gittim.
  • baldan kaymak  (24.07.21 21:54:27)
12 yildir hemen hemen her gün motosiklet kullanıyorum. Herhangi bir kazaya karışmadım. Bırakmak için herhangi bir sebep görmüyorum.

  • chavezding  (24.07.21 22:07:07)
Motosiklet kazalarının çoğu belki de eğitimsizlikten oluyor. Ileri sürüş eğitimi çok önemli motorda. Hiçbir eğitim alamayan biri YouTubeda altın elbiseli adam ve zafer Akçay videoları izlese baya bir yol kateder

  • Fusha  (25.07.21 10:07:28)