Bayramlarda şehir dışından gelen yakınlarınızı uğurlamak zor oluyor mu?

Merhaba arkadaşlar,

Başka şehirde oldukları için uzun zamandır görüşemediğiniz yakınlarınız bayramlarda veya başka zaman geldiğinde onları uğurlarken zor oluyor mu? Başka şehirlerde yaşadığımız için ve iş yoğunlukları dolayısıyla 8 yıldır görüşemediğimiz kuzenim ve ailesi geldi, epey vakit geçirdik, bizde kaldılar. Çocukları falan kocaman olmuş. En son gördüğümde çok küçüktüler. Bayağı da iyi anlaştım çocuklarla. Çok kaliteli insanlar hepsi de. Az önce uğurladık ve içime öküz oturmuş gibi oldu. Kim bilir bir daha ne zaman görüşeceğiz. Uğurlarken böyle hissettiğim ve "Keşke burada yaşasalardı!" dediğim çok yakınım yok.

Şehir dışında yaşayan başka yakınlarım da var ama hepsinde de böyle bir his oluşmuyor, giderken o kadar da üzülmüyorum. Zaten genel olarak akrabalık müessesesini pek önemseyen biri değilim. Sizler neler hissediyorsunuz? Duygularınızı paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

10-15 sene önce zor olabilirdi ama bu kadar görüşme imkanının arttığı bir ortamda zor olmaz.

  • sutlu nescafe  (24.07.21 11:39:42)
Şu anda hiç kimseye karşı böyle şeyler hissetmiyorum, görüştüğüm pek akrabam da yok ama çocukken kuzenlerim şehirlerine döndüklerinde çok fena boşluğa düşerdim, yaz tatilleri, bayramlar kuzenlerle beraberken çok güzel geçerdi. Şu an aynı kuzenlerim dünyanın öbür ucundalar, yılda bir anca bir iki saat görüşüyoruz, iyi oldu özlemişim diyorum ama ne öncesinde bir görüşme hevesi oluyor, ne de sonrasında keşke daha yakın yerlerde yaşıyor olsaydık diyorum.

  •   (24.07.21 12:28:31)
Kuzenimle en son 2013’te görüşmüşüz. Yurtdışında yaşıyor. Whatsapp ile görüşmek bir yere kadarmış. İlk karşılamada da ağladım, dönerken yolda da ağladım. Kendisi benim hayatta en sevdiğim insanlardan biri. Onunla en azından aynı ülkede yaşamak isterdim.

  • irene  (24.07.21 12:29:09)
Babam farklı şehirde yaşıyor görüşüp ayrılırken üzülüyorum baya. Pandemide uzun süre görüşememiştik o zaman çok koymuştu.
Akraba sevmediğim için diğerlerine karşı böyle hissetmiyorum.

  • jazzabel  (24.07.21 12:36:52)
Çok tatlisko bir sulalemiz olduğundan bilimum akrabamla vakit geçirdikten sonra gitmesi üzüyor. Ama sevmeseydim, sırf akraba diye böyle hissemtezdim

  • abuzer  (24.07.21 13:32:28)
Genelde şehir dışından gelen ben oluyorum. Anne babamın yanından dönerken evet bir iç oturması oluyor ama diğer akrabaların (amca dayı hala vs.) yanından dönerken döndüğüme sevinir oluyorum.

  • inheritance  (24.07.21 17:42:06)
valla soyle diyeyim: evime yatiya kendimin bir kopyasi gelse karalar baglarim herhalde, yatili misafir hic sevmem ve kendimi de severim baya yani. ona ragmen. o yuzden dedigin gibi bir sey hayal edemiyorum.

  • robokot  (24.07.21 17:47:53)
Ailemden (annem, babam, kardeşim) ayrı bir ülkede yaşıyorum, her seferinde aglamakli olup o içime öküz oturması hissini yaşıyorum maalesef.

Onun dışında uzun süredir gormediysem teyzemlerden ayrılırken de aynı şekilde üzülürüm zira dediğiniz gibi bir daha ne zaman göreceğim hiç belli olmuyor.
  • fraise  (24.07.21 18:30:16 ~ 18:30:55)